Блокування кордону: аграрії встигли придбати необхідні ресурси для посівної 

Блокування кордону: аграрії встигли придбати необхідні ресурси для посівної 
Фото: з відкритих джерел

Ще до поновлення блокади кордону зі сторони Польщі аграрні підприємства забезпечили ресурси для проведення посівної кампанії.

Про це в коментарі Укрінформу повідомив генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Олег Хоменко.

“Ще до повного блокування кордону аграрії мали забезпеченість насінням, засобами захисту та добривами, оскільки закупівлі та завезення на склади відбувається завчасно. У перші тижні нового року були певні проблеми із постачанням добрив на кордоні, але питання вирішилось, тож загрози з приводу дефіциту добрив не вбачається. Щодо засобів захисту, то постачальники гнучкі та, розуміючи ситуацію на кордоні, швидко переорієнтовують свої ланцюжки постачання, проте збільшення логістичного плеча в обхід польського кордону може впливати на кінцеву вартість продукції “, – сказав Хоменко.

Він наголосив, що наразі посівна кампанія уже стартувала у південних регіонах. При цьому під час активної фази виконання весняно-польових робіт збільшується споживання пального, велика кількість якого прямувала через польський кордон.

Хоменко також зазначив, що блокування кордону негативно вплинуло на українських виробників молочної та м’ясної продукції, яка має попит у Польщі.

“Молочна та мʼясна продукція належить до продуктів швидкопсувних, тож такі блокування неодмінно негативно вплинуть на наших виробників, котрі постачають до ЄС, але це також вплине і на польських споживачів, котрі можуть не знайти на полицях українську продукцію”, – сказав експерт.

Перегляди: 6
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/blokuvannya-kordonu-agrariyi-vstygly-prydbaty-neobhidni-resursy-dlya-posivnoyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати