Бюро економічної безпеки візьметься за справи ДПЗКУ та Укрзалізниці

Бюро економічної безпеки  візьметься за справи ДПЗКУ та Укрзалізниці
Фото: з відкритих джерел

Першими справами новоствореного Бюро економічної безпеки будуть розслідування у державному секторі, зокрема справи Укрзалізниці та Державної продовольчо-зернової корпорації.

Про це заявив директор БЕБ Вадим Мельник, пише LIGA.Бізнес.

Мельник зазначив, що без аналітики зараз важко визначити, де в економіці країни найбільш ризикова ситуація.

“Але насамперед увагу буде звернено на справи, в яких фігурує Укрзалізниця: 47 мільйонів, 52 мільйони, 204 мільйони – це суми розкрадання. Або на Державну продовольчо-зернову корпорацію України (ДПЗКУ), яка отримала від Китаю кредит $1,5 млрд. Напевно, такі справи потребують більш швидкого реагування БЕБ”, – наголосив Вадим Мельник.

За його словами, у найближчих планах відомства 1 січня 2022 року запустити набір аналітиків і детективів у 23 територіальні органи.

До кінця лютого має запрацювати 40% складу в кожному обласному центрі України. В регіонах, які орієнтуються на сільське господарство, буде більше аналітиків, які спеціалізуються на агросекторі, в областях, де більше промислових підприємств, буде більше профільних аналітиків по промисловості.

“Завдяки тому, що в кожній області ми матимемо регіональні підрозділи, зможемо стежити за законністю дій місцевих влад: чи не розкрадаються кошти, виявляти незаконні рішення і сумнівні тендери. Відносно олігархів і фінансово-промислових груп – так, якщо вони скоюють порушення, то будемо ними займатися в межах нашої компетенції”, – сказав Мельник.

Також він повідомив, що у поле зору відомства потрапить і підакцизна галузь, і незаконна приватизація, і стратегічні активи держави.

Фінансовий сектор з державними банками так само входить до сфери відповідальності Бюро. З окупованих територій переміщуються підроблені цигарки, горілчана продукція, паливно-мастильні матеріали – це шкодить економіці держави, і відомство буде цими справами займатися однозначно.

Перегляди: 2
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/byuro-ekonomichnoyi-bezpeky-vizmetsya-za-spravy-dpzku-ta-ukrzaliznyczi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати