Carlsberg звинувачує рф у крадіжці активів та відмовляється від угоди з російським урядом

Carlsberg звинувачує рф у крадіжці активів та відмовляється від угоди з російським урядом
Фото: з відкритих джерел

Гендиректор пивоварної компанії Carlsberg Джейкоб Ааруп-Андерсен заявив, що компанія розірвала всі зв’язки зі своїм бізнесом у росії та відмовляється від угоди з урядом рф.

Про це пише Reuters.

Зазначається, що датська група з минулого року намагається продати свою дочірню компанію “Балтика” в росії, йдучи по стопах багатьох інших західних компаній, які російський ринок після її вторгнення в Україну.

Однак після того, як у червні компанія оголосила, що знайшла покупця для свого бізнесу, наступного місяця російський диктатор володимир путін наказав тимчасово арештувати частку Carlsberg у місцевій пивоварні.

“Немає жодного способу обійти той факт, що вони вкрали наш бізнес у росії, і ми не збираємося допомагати їм, щоб це виглядало легітимним”, — сказав  Ааруп-Андерсен.

Carlsberg мав вісім пивоварень і близько 8400 співробітників у росії, а минулого року списав вартість Балтики на 9,9 мільярда датських крон (1,41 мільярда доларів).  У 2022 році компанія випустила 197,42 млн декалітрів пива та пивних напоїв, що робить її другою за обсягами в рф.

Ааруп-Андерсен сказав, що через обмежену взаємодію з керівництвом “Балтики” та російською владою з липня Carlsberg не зміг знайти жодного прийнятного рішення.

“Ми не збираємося укладати угоди з російським урядом, які якимось чином виправдовують незаконне захоплення нашого бізнесу”, — сказав Ааруп-Андерсен.

Цього місяця Carlsberg у відповідь розірвала ліцензійні угоди для своїх брендів у росії, які дозволили “Балтиці” виробляти та продавати продукцію Carlsberg у країні-агресорці.

“Коли ці ліцензії закінчаться разом із пільговим періодом, їм більше не дозволяється виробляти будь-який з наших продуктів. Звичайно, я не можу гарантувати, що це станеться, але це наші очікування”, – зазначив Ааруп-Андерсен.

Натомість відповідно до указу, підписаного путіним, рф взяла під контроль частку пивної компанії Carlsberg.

Міністерство фінансів росії повідомило, що тимчасовим керуючим, який здійснює повноваження власника, за винятком повноважень щодо розпорядження майном, призначено Росимущество – федеральне агентство державного майна.

“Водночас запровадження тимчасового управління не тягне за собою зміни структури власності”, – йдеться в повідомленні прес-служби Мінфіну.

У червні данський пивоварний концерн Carlsberg Group підписав угоду про продаж свого російського бізнесу, представленого пивоварною компанією “Балтика”, та чекав на погодження з боку місцевої влади.

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/carlsberg-zvynuvachuye-rf-u-kradizhczi-aktyviv-ta-vidmovlyayetsya-vid-ugody-z-rosijskym-uryadom
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати