Через експорт зерна в Україні діє масштабна схема ухилення від оподаткування

Через експорт зерна в Україні діє масштабна схема ухилення від оподаткування
Фото: з відкритих джерел

Протягом двох років війни в Україні діють масштабні “чорні” схеми побудовані на експорті зерна. 

Про це повідомляє адвокат Василь Костюк.

“Схема з “чорним зерном” використовується для ухилення від оподаткування і виведення валюти з країни. Необліковане зерно купують у фермерів за готівку та оформлюють на фіктивні компанії-одноденки, які експортують його за кордон. Дорогою вантаж може декілька разів змінювати власника і зрештою продається кінцевому покупцю. Але отримані кошти залишаються у однієї з компаній-посередників і до України не повертаються. В Україні компанії одноднівки оголошуються банкротом, адже це фальшиві компанії”, – зазначає Костюк.

“Мережа таких фірм-одноденок може налічувати близько 500 одиниць. В схемі задіяні податкова, митниця, Держсанепіднагляд, БЕБ, СБУ, які покривають та не помічають очевидних “чорних схем”, від яких страждає державний бюджет. Таким чином, експорт “чорного зерна” дозволяє відмивати та виводити за кордон доходи від інших тіньових схем, які передбачають продаж товарів чи послуг за готівку”, – йдеться в повідомленні.

За словами Василя Костюка, на експорті зерна побудовані масштабні схеми відмивання ПДВ через конвертаційні центри та виведення валюти за кордон, в обхід оподаткування. Від цього державний бюджет зазнає десятків мільярдів доларів.

Адвокат Костюк звертає увагу, що структурно конвертаційний центр складається з фіктивних фірм, банків та “своїх” людей у владі. Останнє є особливо важливим, оскільки дозволяє безперешкодно реалізовувати всі незаконні схеми.

“За попередніми оцінками, експортери, які вивозили зерно за тіньовими схемами, не повернули до України до $20 млрд виторгу. Відповідно від 20% до 50% експорту українського зерна може використовуватися для виведення валюти за кордон та відмивання грошей”, – говорить Василь Костюк. 

“Минулого року, румунські журналісти розслідувачі з’ясували, що українське зерно експортують сумнівні компанії. Вони встановили, що половина українських експортерів не подала жодної митної декларації, а більшість поданих документів обробили за 90 хв, тобто на оформлення однієї декларації – 9 хв. За рік влада так і не вирішила проблему”, – підсумовує Костюк. 

Джерело: Українські новини

Перегляди: 4588
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cherez-eksport-zerna-v-ukrayini-diye-masshtabna-shema-uhylennya-vid-opodatkuvannya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
3
Нічого сказати
2

  24 Квітня

  Зниження ставок фрахту на перевезення зерна з глибоководних портів сприяє зростанню експортних цін

  Цукровий буряк може стати невиграшним квитком для багатьох фермерів, – думка

  Українське зерно сьогодні найдешевше на світовому ринку. Саме тому його так активно купують

  На ринку ріпаку значні цінові коливання

  «Кернел» збільшив обсяги експорту зерна вдвічі з початку року

  Державний оператор тилу відсторонив компанію “Твій Хліб” від постачання продуктів для ЗСУ

  АРМА планує скасувати аукціон з продажу мінеральних добрив – провели без належної конкуренції

  Профільний комітет Ради закликав зберегти Міністерство аграрної політики та продовольства України

  Ціни на овочі не перекривають витрати на зберігання

  Ринок землі в ЄС: як він працює та до чого варто готуватися Україні

  БІЛЬШЕ НОВИН