Через маніпуляції Укрзалізниці аграрії недоотримали зі свого врожаю 28 млрд грн

Через маніпуляції Укрзалізниці аграрії недоотримали зі свого врожаю 28 млрд грн
Фото: з відкритих джерел

УЗ готує новий ціновий бум на вантажні перевезення зернових. Про це інтерв’ю AgroPolit.com розповів народний депутат України, заступник голови комітету парламенту з питань аграрної та земельної політики Степан Чернявський, передає RAIL.insider.

На його думку, задекларований план УЗ отримати прибуток в 10 млрд грн від перевезень вантажів у 2025 році буде здійснюватися за рахунок аграріїв шляхом підняття цін на зерновози у піковий сезон.

” Політика Укрзалізниці у питанні зернових перевезень просто щиро дивує. Таке враження, що її задача не допомагати аграріям успішно експортувати зернові та агропродукцію, а цілком свідомо шкодити, ставити палиці в колеса і піднімати вартість вантажоперевезення зерновозами до космічних показників”, – відзначив Чернявський.

Як приклад невдалої цінової політики УЗ пан Чернявський навів пікову ціну на перевезення у зерновозах філії «Центр транспортної логістики». На думку депутата, АТ«Укрзалізниця» викидала на аукціони дуже малу кількість вагонів і таким чином “підігрівала” ціни у піковий сезон.

“Депутати аграрного комітету поцікавилися у керівництва УЗ, чому ціна перевезення 1 тони зернових вагонами зерновозами УЗ у жовтні, листопаді та січні доходила до 3000 грн, тоді як у довоєнний час – 700 грн? Це був просто караул – і оці ціни лягли на плечі наших сільгоспвиробників, які суттєво страждають від війни. Відповіді ми не отримали ще й досі. Натомість публічно позиція «Укрзалізниці» була приблизно така – великий попит на вагони, пропозиція породжує ціну і так далі. УЗ, як державний монополіст, уміло маніпулював весь сезон усіма доступними важелями, аграрії платили понад норму”, – заявив заступник голови комітету парламенту з питань аграрної та земельної політики.

На думку Чернявського, така цінова політика призвела до того, що у минулому маркетинговому році аграрії переплатили Укрзалізниці та власникам приватних вагонних парків 28 млрд грн.

“Іншими словами, через маніпуляції Укрзалізниці аграрії недоотримали зі свого врожаю 28 млрд грн”, – резюмував народний депутат.

Про те що справедлива ринкова ціна перевезень зерна формується не виробниками та експортерами, а посередниками та власниками вагонних парків писав і член Комітету з логістики Європейської бізнес-асоціації Юрій Щуклін. На його думку, УЗ створює дефіцит пропозиції шляхом виведення зерновозів із робочого парку та виставлення на аукціони обмеженої кількості вагонів.

Відзначимо, що 22 травня в Антимонопольному комітеті України відбулася робоча зустріч з представниками Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» та АТ «Українська залізниця». Питання, які підіймалися асоціацією, стосувалися, зокрема здорожчання зернової логістики протягом 2022 – 2023 років, а також дефіциту вагонів-зерновозів власності АТ «Українська залізниця» під час сезонного підвищення попиту на них та відсутності можливості вантажовласникам заздалегідь запланувати перевезення вантажів у вагонах-зерновозах АТ «Українська залізниця», які пропонуються на аукціонах в системі «Прозоро. Продажі» в період високого попиту. Своєю чергою Укрзалізниця обґрунтовувала свою позицію стосовно організації перевезень.

“АМКУ докладно вивчить висловлені під час зустрічі аргументи, і у разі потреби – застосує заходи, передбачені чинним законодавством про захист економічної конкуренції”, – заявив за результатами зустрічі заступник голови Антимонопольного комітету України, державний уповноважений Денис Клюшников.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cherez-manipulyacziyi-ukrzaliznyczi-agrariyi-nedootrymaly-zi-svogo-vrozhayu-28-mlrd-grn
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН