Через війну галузь бджільництва наступного року може скоротитись вдвічі

Через війну галузь бджільництва наступного року може скоротитись вдвічі
Фото: Life and pcheliniy families depends on the productivity of hostess - uterus. She must lay about thousand eggs in days. The natural losses of chlenoy family are filled in at that rate. An uterus is in surroundings select for this purpose bees which see to her.

Для України 2022 р. є найскладнішим за весь період Незалежності — війна та падіння економіки вплинули абсолютно на всі галузі виробництва, і бджільництво не є виключенням. Про це Kurkul.com розповів бджоляр та співзасновник ТМ «Знатний мед» Валерій Курейко.

«Основними негативними факторами поточного року є руйнування пасік та неможливість їх обслуговування на територіях, які окуповані, або де ведуться активні бойові дії», — пояснив бджоляр.

На думку фахівців, галузь вже зменшилась мінімум на 30%, а врятує її тільки відданість бджолярів і той факт, що 90% пасік в нашій країні приватні і вони були розповсюджені по всій території України. Тому в регіонах, які менше постраждали від російської агресії, пасічники продовжують свою діяльність, попри здорожчання інвентарю, дефіцит препаратів для бджіл, зниження платоспроможності населення, перебої з електрикою та інші негаразди.

«При цьому, погодні умови у 2022 році були дуже сприятливі для бджільництва — був хороший взяток з білої акації, ріпаку, липи, соняшнику, різнотрав’я. Картину зіпсував хіба що дощовий та холодний вересень. Щодо перспектив, то зважаючи попередні втрати і специфіку поточного сезону, навіть за сприятливих погодних умов, із зимівлі вийде не більше 50-60% бджолосімей», — йдеться у повідомленні пасічника.

Фахівці ТМ Знатний Мед прогнозують, що наступний рік буде менш сприятливим щодо погодних умов. Крім того, зменшились посівні площі медоносних культур. Регіони, що постраждали від війни, будуть відновлюватись ще не один рік, в тому числі, щодо екологічного стану.

Всі згадані фактори можуть призвести до скорочення галузі на 50% у наступному році.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cherez-vijnu-galuz-bdzhilnycztva-nastupnogo-roku-mozhe-skorotytys-vdvichi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати