Через війну в Україні у Європі впало виробництво кормів

Через війну в Україні у Європі впало виробництво кормів
Фото: з відкритих джерел

Попит на комбікорми в країнах ЄС цього року буде нижчим, ніж очікувалося раніше. Європейська федерація виробників кормів Fefac очікує виробництво на рівні 145 млн тонн — на 5 млн тонн менше, ніж торік.

Про це пише growhow.in.ua.

Однією з причин зниження попиту експерти назвали економічні наслідки війни в Україні. Через збої у ланцюгу постачання основні країни-виробники кормів навіть прогнозують скорочення виробництва наступного року. На потребу у кормах вплинуло також поширення пташиного грипу та африканської чуми свиней.

За оцінками Fefac, зберегти виробництво кормів на рівні минулого року вдасться лише виробникам країн Балтії, Ірландії, Польщі, Болгарії та Словенії.

Експерти спрогнозували, що найбільше цьогоріч постраждає сектор кормів для свиней. Очікують, що виробництво цієї продукції зменшиться на 5,6%. В основному це пов’язано з африканською чумою свиней. За даними Fefac, особливо критична ситуація у Бельгії (-11%), Данії (-9%), Португалії (-8,4%), Німеччині (-8%) і Чехії (-7,4%).

У секторі кормів для птиці в ЄС у 2022 році виробництво впаде на 3,4% порівняно з попереднім роком. Головним чином це пов’язано з поширенням пташиного грипу в ЄС, від якого найбільше постраждали Франція, Бельгія, Італія та Угорщина.

Виробництво кормів для великої рогатої худоби, за прогнозом, зменшиться на 1,3% порівняно з попереднім роком. Це в основному пов’язано з тим, що фермери скоротили стада та лактаційні цикли як у відповідь на зелену політику, так і для зменшення споживання корму.

Невтішний урожай кукурудзи в ЄС (-19%) може призвести до зміни кормового співвідношення на користь фуражної пшениці.

Основними рушіями ринку кормів у 2023 р. в організації Fefac назвали:

  • збільшення витрат на комунальні послуги;
  • економічну невизначеність;
  • зростання витрат, пов’язаних із заходами щодо захисту навколишнього середовища та добробуту тварин;
  • стійкість хвороб тварин.

Як ключову проблему для ринку зерна та олійних культур експерти виділили невизначеність щодо продовження ініціативи Чорноморського зернового коридору і темпів розширення коридорів солідарності ЄС для збереження експорту українського зерна.

Перегляди: 10
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cherez-vijnu-v-ukrayini-u-yevropi-vpalo-vyrobnycztvo-kormiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати