Аграрії втрачають мільярди євро через проблеми з пропуском вантажівок на кордоні

Аграрії втрачають мільярди євро через проблеми з пропуском вантажівок на кордоні
Фото: з відкритих джерел

Черги на кордонах обійдуться українським аграріям майже у €6 млрд. Такі розрахунки Асоціації з агроторгівлі та Союзу зернотрейдерів Гамбурзької біржі (Der Agrarhandel) навів віцепрезидент з економічної освіти Київської школи економіки Олег Нів’євський.

Він зазначив, що за даними асоціації, простої на кордоні зменшують «оборотність» автівок більш ніж у 2 рази.

«Вартість вантажівки в Німеччині на день — €600-700 (це зарплата, паливо тощо). В Україні це має бути близько €500 на день. Під час простою реально припустити вартість на рівні €300. Тобто 7-денний простій — це вже €2100 з вантажівки, або €84 на тонну вантажу (з розрахунку на 25 т вантажу)», — навів він розрахунки.

Інший розрахунок за даними експедитора. Вартість доставки до Західної Європи складала €4500-5000 на вантажівку (вантаж 22 т), або €204-227 за тонну.

«За інформацією експедитора, близько 40% цієї вартості — простій на кордоні, тобто маємо ті самі 80-90 €/т. Ці €80-90 — це недоотриманий дохід сільгоспвиробників. На урожай 73 млн т — це €5,8 млрд євро», — підкреслив експерт.

Нів’євський зауважив, що ця проблема може бути фатальним сигналом для світового ринку, особливо в теперішній період незначних залишків.

Джерело: agroportal.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/chergy-na-kordonah-obijdutsya-ukrayinskym-agrariyam-majzhe-u-e6-mlrd
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати