Чи будуть продукти в магазинах при відключенні електрики на довгий час

Чи будуть продукти в магазинах при відключенні електрики на довгий час
Фото: з відкритих джерел

Перший віце-президент Торгово-промислової палати України Михайло Непран повідомив, що в українських магазинах навіть у разі тривалої відсутності електроенергії будуть усі необхідні товари та продукти.

Непран закликав українців не панікувати та не змітати все поспіль із полиць магазинів.

“Щоб спокійно пережити блекаут, потрібно мати гроші. Основні торгові мережі працюватимуть, тому що вони закупили генератори. Мережі гарантують, що всі життєво необхідні товари також будуть”, – зазначив представник ТПП.

Він зазначив, що якщо порівнювати із першими блекаутами зараз ситуація змінилася. Хлібозаводи менше відключають від мережі, вони також мають генератори. Крім того, деякі торгові мережі самі печуть хліб.

Непран рекомендує робити невеликий запас консервів, тушонки, напівкопченого м’яса, адже морожених продуктів у магазинах може бути менше.

За словами експерта, ціни на продукти та товари можуть бути нижчими у великих торгових мережах, адже вони можуть собі це дозволити, на відміну від невеликих магазинів.

Він також пояснив причини зростання цін. За словами представника ТПП, торгові мережі закладають у вартість товарів і продуктів зростаючі витрати, що виникли через відключення електроенергії.

“Деякі мережі продають соціально значущі товари різної вартості та якості, щоб кожен споживач міг вибрати свій варіант. У великому приватному магазині більше спокуса підняти ціну… У великих торгових мереж можливості більше утримувати таку “подушку”. Якщо люди завтра перестануть ходити, вони збанкрутують” , – зазначив Непран.

Джерело: Хвиля

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/chy-budut-produkty-v-magazynah-pry-vidklyuchenni-elektryky-na-dovgyj-chas
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати