“Це умовно 350 тисяч тонн пшениці”: цьогоріч в Україні вже розмінували 74 тис. га сільськогосподарських земель

“Це умовно 350 тисяч тонн пшениці”: цьогоріч в Україні вже розмінували 74 тис. га сільськогосподарських земель
Фото: з відкритих джерел

Від початку року українські сапери обстежили вже 80,3 тис. га земель сільськогосподарського призначення, з яких повернуто в експлуатацію близько 74 тис. га. Про це заявила перший віцепрем’єр-міністр України — міністр економіки України Юлія Свириденко, пише УНН.

Зазначається, що у березні саперні підрозділи урядових та неурядових операторів обстежили понад 26,5 тис. га земель сільгосппризначення, повернули в господарську експлуатацію – майже 23,5 тис. га.

Загалом же з початку року обстежено 80,3 тис. га земель, з яких повернуто в експлуатацію близько 74 тис. га.

“Протягом березня наші піротехніки повернули аграріям ще майже 23,5 тис. га земель. А усього з початку року повернуто в експлуатацію близько 74 тис. га. Це, умовно, “плюс” 350 тисяч тонн пшениці, які аграрії вже цього року зберуть з очищених від мін та вибухівки полів. Важливо, що станом на кінець березня 80% повернутих площ вже активно використовувалася за призначенням”, – заявила Свириденко.

Вона зауважила, що Уряд комплексно вирішує завдання з пришвидшення очищення території України від мін.

“Працюємо за всіма визначеними напрямками. В березні ухвалено порядок компенсації аграріям, які замовлятимуть послуги з гуманітарного розмінування земель. Це важливий крок до запуску ринку гуманітарного розмінування. Підписали угоду з Palantir, – передові технології з аналізу big data, та штучний інтелект допомагатимуть нам більш ефективно організувати роботу з обстеження та розмінування. Дуже активно працюємо над впровадженням вітчизняних розробок та посилення спроможностей операторів шляхом закупівлі української техніки та обладнання”, – розповіла Юлія Свириденко.

За її словами, в березні зросла кількість підрозділів, що здійснювали гуманітарне чи оперативне розмінування, а також кількість залучених до роботи машин розмінування.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cze-umovno-350-tysyach-tonn-pshenyczi-czogorich-v-ukrayini-vzhe-rozminuvaly-74-tys-ga-silskogospodarskyh-zemel
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1