Ціни на кукурудзу в Україні залишаються в очікуванні активізації експорту з портів Чорного моря

Ціни на кукурудзу в Україні залишаються в очікуванні активізації експорту з портів Чорного моря
Фото: з відкритих джерел

Закупівельні ціни на кукурудзу в портах України залишаються на рівні 7000-7300 грн/т або 175-200 $/т, незважаючи на прогнози різкого скорочення врожаю у США та ЄС, оскільки в портах накопичені значні запаси старого врожаю, а на тлі успіхів ЗСУ на східному та південному фронтах посилюються чутки про блокування росією роботи зернових коридорів після 1 листопада.

За даними АПК-Інформ, на початку 2022/23 МР запаси кукурудзи склали 7,7 млн т, що у 3,8 разів перевищує середній показник, тоді як USDA у вересні оцінив їх у 5,57 млн т. Останніми місяцями через західні кордони та порти Дунаю було експортовано майже 1 млн т кукурудзи, а відновлення поставок через порти Чорного моря дозволить у вересні збільшити експорт кукурудзи до 2 млн т.

За даними Держмитниці, у 2022/23 МР станом на 14 вересня Україна експортувала 3,424 млн т кукурудзи, з них 0,73 млн т – у вересні.

Світові ціни на кукурудзу залишаються під тиском низького попиту та значної пропозиції з Бразилії, де завершено збирання другого врожаю. За оцінками агенції ANEC, у серпні Бразилія експортувала 6,9 млн т кукурудзи, а у вересні відвантажить 6,31 млн т, у порівнянні з 2,55 млн т у вересні 2021 р. На тлі сприятливої погоди під перший врожай кукурудзи 2022/23 МР в країні засіяно 17% площ.

Сьогодні, після тритижневої перерви через непрацюючу програму, вийдуть дані по експорту з США, і ринок отримає інформацію про попит на американську кукурудзу, якої у серпні було експортовано приблизно 2 млн т. За прогнозами, врожай кукурудзи у США буде на 29 млн т нижчим, ніж торік, проте поки це не вплинуло на ціни, оскільки падає внутрішній попит з боку виробників етанолу на тлі зниження цін на нафту.

За даними ЕІА, протягом 3-9 вересня виробництво етанолу в США скоротилося на 2,7% до 22-тижневого мінімуму 963 тис барелів/добу.

Листопадові ф’ючерси на нафту марки Brent залишаються на рівні 94 $/барель під тиском низького попиту з боку Китаю, де тривають карантинні обмеження через Covid-19.

Перспективи укладання ядерної угоди з Іраном залишаються невизначеними, особливо з огляду на поставки іранських безпілотників до рф, один з яких вже збили ЗСУ. Тому не варто найближчим часом очікувати на ринку дешевої іранської нафти.

За даними МЕА, країни ОПЕК+ у серпні збільшили видобуток нафти на 590 тис барелів/добу до 2,5-річного максимуму 29,64 млн барелів/добу, проте він залишається на 2 млн барелів/добу нижчим за квоти внаслідок перебоїв з поставками та дефіциту потужностей в Лівії та Нігерії.

У Франції МСГ прогнозує скорочення виробництва кукурудзи на 25% до 32-річного мінімуму 11,3 млн т.

В Чикаго грудневі ф’ючерси на американську кукурудзу вчора впали на 1,5% до 268,58 $/т, а жовтневі на чорноморську кукурудзу – на 0,6% до 309,5 $/т, знизившись з понеділка на 1,7%.

Джерело: graintrade.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-kukurudzu-v-ukrayini-zalyshayutsya-v-ochikuvanni-aktyvizacziyi-eksportu-z-portiv-chornogo-morya
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1