Ціни на моркву в Україні близькі до історичних антирекордів для весни

Ціни на моркву в Україні близькі до історичних антирекордів для весни
Фото: з відкритих джерел

За інформацією аналітиків EastFruit, в Україні зберігається тенденція до повільного зниження цін на моркву. В даний час ціни на моркву формуються в проміжку від 8 до 10 грн/кг, що за поточним курсом дорівнює всього 20 центам США. Це, як видно на графіку, вже дуже близько до рівня цін 2020 року, коли в цей же час ціни на моркву становили лише 17 центів США за кг.

Image 13

Слід зазначити, що зберегти моркву до травня можуть далеко не всі виробники. Тому, як бачимо на графіці вище, ціни на моркву найчастіше зростають саме наприкінці квітня — травні. Наприкінці травня ціни, зазвичай, стабілізуються чи знижуються у міру надходження ранньої моркви нового врожаю.

Однак цього сезону пропозиція моркви зростає і учасники ринку не виключають подальшого падіння цін, як це було у 2020 році. Водночас поки що невідомо, наскільки фермерам неокупованих та деокупованих південних регіонів України вдалося відновити вирощування ранніх овочів. І саме від цього залежатимуть перспективи відновлення цін у травні.

Image 14

Україна поки не здійснює масштабного експорту моркви, незважаючи на порівняно низькі ціни, через проблеми з якістю та відсутністю досвіду у цій сфері. Для багатьох фермерів вирощування моркви минулого сезону стало першим подібним досвідом.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-morkvu-v-ukrayini-blyzki-do-istorychnyh-antyrekordiv-dlya-vesny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати