Ціни на соціальні продукти в Україні можуть “заморозити”

Ціни на соціальні продукти в Україні можуть “заморозити”
Фото: з відкритих джерел

Кабінет Міністрів України має намір вийти найближчим часом із пропозиціями щодо механізмів підтримки виробників соціальних продуктів харчування, а також розглядає можливість прямих дотацій або встановлення спеціальних цін на такі продукти у зв’язку зі зростанням цін на енергоносії, заявляє прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Ми розуміємо проблематику у зв’язку з тим, що ціни на газ аномально продовжують зростати. Уряд за дорученням президента України Володимира Зеленського розробляє механізми підтримки українських хлібопекарів і також українських виробників соціальних продуктів харчування. Відповідно найближчими днями у зв’язку з цим уряд вийде з відповідними пропозиціями”, – сказав Шмигаль.

За його словами, уряд також проводить консультації з представниками бізнесу, “щоб зрозуміти потреби та рівень такої підтримки, якою вона має бути”.

Глава уряду також зазначив, що Кабмін також опрацьовує питання захисту споживачів в умовах очікуваного зростання цін на соціальні продукти харчування, зокрема, прем’єр не виключив можливості прямих дотацій виробників.

“В умовах світової кризи, звісно, виробники розглядають питання підвищення цін. У цьому випадку ми також працюємо з ними для того, щоб захистити не тільки виробників, а і – ключове питання – українських споживачів. Тобто розглядатимемо можливість упровадження відповідних націнок на соціальні продукти харчування, зокрема соціальний хліб, розглядатимемо можливість прямих дотацій або спеціальних цін для виробників соціальних продуктів, соціального хліба”, – сказав Шмигаль.

Нагадаємо, виробники солодощів призупиняють виробництво частини асортименту через надвисокі ціни на газ.

Зазначимо, асоціації хлібопекарської галузі звернулися до президента Володимира Зеленського та Кабміну з проханням забезпечити “пільговий” газ для стабільності виробництва. Вони попередили, що Україні загрожує дефіцит хлібу. 

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-soczialni-produkty-v-ukrayini-mozhut-zamorozyty
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати