Ціни на свинину живою вагою почали знижуватися

Ціни на свинину живою вагою почали знижуватися
Фото: з відкритих джерел

У другій декаді жовтня ціни на свиней забійних кондицій дещо послабилися, відзначають аналітики Асоціації «Свинарі України».

Торги на 41-й тиждень минули дещо напруженіше, ніж попередні. За їх результатами товарні партії «розписали» на 1,5-4 грн/кг дешевше ніж тижнем раніше. Так, живець у центрі та на сході реалізували за 74-77 грн/кг, а в західних областях тяжіли до 73-74 грн/кг, проте епізодично зустрічалися нижчі позначки. Середньоринкова позначка послабилася на 3,5% до 73,85 грн/кг.

Виробники свинини відзначили посилення цінового тиску з боку заготівельників. Останні пояснюють його пригальмовуванням реалізації свинини за усіма каналами збуту та відчутнішою конкуренцією з боку імпортної м’ясної сировини, надходження якої пожвавилося з кінця вересня.

Послаблення цін на свинину в закупівлі для жовтня є характерною сезонною зміною через переорієнтацію споживачів на альтернативні види білка (гриби, риба, м’ясо домашньої худоби та птиці), а також підготовку до опалювального сезону. Представники м’ясопереробної галузі вважають, що ослаблена купівельна спроможність населення може підсилити вплив сезонних тенденцій. Окрім цього, новим фактором невизначеності для м’ясопереробної галузі стають віялові відключення електроенергії у багатьох регіонах України. Так, вже цього тижня низка операторів стикнулася з відмовами від попередньо замовленої охолодженої свинини чи переносами, що спричинило формування залишків та «зсув» графіків виробництва та поставок.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-svynynu-zhyvoyu-vagoyu-pochaly-znyzhuvatysya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати