Ціни на волоський горіх зросли на третину

Ціни на волоський горіх зросли на третину
Фото: з відкритих джерел

За інформацією аналітиків EastFruit, в Україні почалося збирання ранніх сортів волоського горіха. Поки що пропоновані обсяги горіха нового врожаю невеликі. Також є проблема з тим, що горіх необхідно досушувати, тому що в останні дні було багато опадів у різних регіонах України.

Проте, є і позитивний момент – оптові ціни на волоський горіх в шкаралупі і на ядро ​​волоського горіха поки що істотно вище, ніж роком раніше. В середньому виробник може отримати на 30-33% більше за якісне ядро ​​волоського горіха, ніж в цей же час минулого року і майже на 70% більше, ніж в 2019 році на самому початку сезону.

Потрібно відзначити, що ціни зараз формуються переважно на залишки горіхів врожаю 2020 року, в той час як масове збирання волоського горіха нового врожаю дещо запізнюється. Проте, чи збережуться ціни на високому рівні, учасники ринку прогнозувати не беруться. Є надія на те, що фактор волоського горіха «Чандлер» з США не буде в цьому році надавати негативного впливу на ринок, тому що погодні умови в Каліфорнії в цьому році були дуже несприятливими, і врожай за всіма оцінками може виявитися значно нижчим за торішній.

Проте, в Україні врожай волоського горіха, швидше за все, продовжить рости, створюючи необхідність нарощування експорту. Оскільки надій на зростання внутрішнього ринку волоського горіха в учасників ринку немає.

А тим часом Україна в сезоні 2020/21 року скоротила експорт волоських горіхів на 20% по відношенню до сезону 20219/20, перш за все за рахунок зниження світових цін на них. До речі, це була найнижча експортна виручка від волоського горіха за останні чотири сезони. При цьому сильно змінилася географія експорту – Туреччина відкотилася лише на четверте місце в рейтингу найбільших імпортерів, у той час як країни ЄС стали закуповувати український волоський горіх більш активно, з огляду на низьку ціну.

Молдова, основний конкурент України на ринку волоського горіха регіону, також очікує зростання врожаю волоського горіха в 2021 році, правда, при цьому учасники ринку вважають, що урожай буде нижче середніх показників за останні п’ять років. Зниження врожаю волоського горіха очікує Франція – інший великий європейський гравець. Тому позитивні фактори на даний момент є більш численними, і обережний оптимізм учасників ринку горіха має під собою фундаментальні обґрунтування.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/cziny-na-voloskyj-gorih
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1