Цього сезону черешні буде не більше, ніж торік, а ціни — нижчі

Цього сезону черешні буде не більше, ніж торік, а ціни — нижчі
Фото: з відкритих джерел

Черешні плодоносної у СТОВ «Енограй» (ТМ FruitOk) на Херсонщині посаджено 50 га, лінійка сортів від суперраннього до суперпізнього. Скільки вдасться зібрати врожаю, поки на підприємстві не можуть сказати, але планують не менше, ніж торік — 200 т ягоди.

Про це AgroPortal.ua розповів агроном господарства СТОВ «Енограй» Віталій Крупа. За його прогнозами, цього сезону продукції буде ненабагато більше, ніж торік, і ціна буде нижчою.

До війни площа саду господарства сягала 400 га, зараз вдалося зберегти 160 га. Основні культури — персик, черешня, слива. Восени, до речі, був висаджений персиковий сад. Понад 50 тис. саджанців 64 сортів привезли з Іспанії. Таких в Україні немає, вони ексклюзивні.

За словами Віталія Крупи, закуплену ще до війни сортувальну лінію встановити так і не вдалося. Будівля, де вона мала стояти, знищена на 90%, тож поки обладнання знаходиться на зберіганні. Приміщення для зберігання ягоди є, після деокупації відновили 4 камери на 200 т, наразі цього вистачає. Ще є холодильник на 3 тис. т.

Цього сезону СТОВ «Енограй» планує реалізовувати ягоду на внутрішньому ринку. Співпрацюють з мережами METRO, WineTime та місцевими перекупниками. У підприємства проблем з логістикою немає, адже мають власні автомобілі. 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/czogo-sezonu-chereshni-bude-ne-bilshe-nizh-torik-a-cziny-nyzhchi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати