Деблокада польського кордону зменшила перевезення агропродукції автотранспортом через Угорщину та Молдову

Деблокада польського кордону зменшила перевезення агропродукції автотранспортом через Угорщину та Молдову
Фото: з відкритих джерел

Станом на 13 травня експорт сільгосппродукції автомобільним транспортом через західні та південні кордони склав 180 тис. т, порівняно з аналогічним періодом квітня — 161 тис. т та березня — 155 тис. т, повідомляє Spike Brokers.

Найбільший обсяг експорту спостерігався на румунському кордоні — 44 тис. т. На польському кордоні експортні відправки продовжують зростати до рівня 44 тис. т, що у два рази більше, ніж в аналогічному періоді у квітні.

«Деблокада польського кордону вплинула на зменшення обсягів перевезень на угорському та молдовському кордонах, де зниження експорту відбулося на 10%, до 30 та 38 тис. т відповідно», — зазначили аналітики.

Середньодобовий показник пропуску по всіх кордонах зріс і складає 13,8 тис. т. Лідерами галузі автомобільного експорту стабільно залишаються цукор — 35,5 тис. т та соняшникова олія — 27,5 тис. т за травень. Тарифи у напрямку Німеччини та Румунії незначно зросли, у межах 5-7€. Ставки на внутрішні перевезення змін не зазнали.

Ринкові ставки транспортування автомобілями:

  • західна Україна — центральна / північна Італія — 125-137€
  • західна Україна — північна Болгарія — 80-103€
  • західна Україна — східна Німеччина — 120-140€,
  • центральна  Україна — південна Румунія — 82-105€,
  • центральна Україна — порти Дунаю — 37-50$,
  • центральна Україна — порти Одеси — 25-37$.

Джерело: Latifundist.com

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/deblokada-polskogo-kordonu-zmenshyla-perevezennya-agroprodukcziyi-avtotransportom-cherez-ugorshhynu-ta-moldovu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати