Державний агрогігант не може виплатити китайський кредит

Державний агрогігант не може виплатити китайський кредит
Фото: з відкритих джерел

Перший віце-прем’єр-міністр – міністр економіки України Олексій Любченко провів перше засідання міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення виконання зобов’язань ДПЗКУ перед Експортно-імпортним банком Китаю за запозиченнями, що гарантовані державою, та перед Китайською національною корпорацією машинної промисловості і генеральних підрядів у рамках виконання умов Генерального договору про співпрацю у сфері сільського господарства щодо постачання зернових до Китайської народної республіки.

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

«Попри те, що кредитні договори між ДПЗКУ та Експортно-імпортним банком Китаю були укладені у 2012 році, зараз нам необхідно шукати шляхи та координувати спільні дії з метою забезпечення виконання фінансових зобов’язань ДПЗКУ. Це питання очевидно потребувало вирішення значно раніше, однак не було розпочато. Зараз ми змушені у вже стислі терміни приймати рішення про реанімацію цих стосунків. У цьому питанні сподіваюся на конструктивний підхід учасників процесу, особливо китайських партнерів», – зазначив під час засідання Олексій Любченко, який є головою міжвідомчої робочої групи і ягого пов’язують з незаконними схемами з ПДВ у ДПЗКУ.

Олексій Любченко подякував китайським партнерам за участь у роботі та підтримку намірів щодо продовження співпраці. Також він повідомив, що для побудови прозорого та ефективного управління Мінекономіки вже розпочало реалізацію плану корпоративного управління ДПЗКУ. 

В.о. голови правління АТ «ДПЗКУ» Василь Коваленко, який повідомив, що черговий термін сплати обов’язкових платежів припадає на січень наступного року. Сума наявних грошових коштів на рахунках Товариства недостатня для сплати обов’язкових платежів.

Також керівник ДПЗКУ презентував пропозиції щодо першочергових заходів, спрямованих на забезпечення фінансово-господарської діяльності Товариства та можливі варіанти реструктуризації боргу. Реалізація інвестиційних проектів з модернізації наявної інфраструктури дозволить використовувати власні потужності для операційної діяльності, що в свою чергу дозволить створити максимально ефективну модель функціонування ДПЗКУ як компанії повного циклу.

За результатами засідання міжвідомча робоча група визначила план заходів з подолання фінансових проблем, серед яких: проведення консультацій та підготовка проектів змін договорів між АТ “ДПЗКУ” та Експортно-імпортним банком Китаю та інше.

Нагадаємо, АТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» у 2012 році уклало договори на отримання двох кредитів з Експортно-імпортним банком. За першим кредитним договором вибірка коштів була здійснена в повному обсязі наприкінці 2012 року. Предметом Кредитного договору є фінансування закупівлі зернових культур у вітчизняних сільгоспвиробників для їх подальшого експорту до КНР. Другий кредит станом на 12.10.2021 не відкритий. 

Зазначимо, що Олексія Любченко пов’язують з незаконними схемами з ПДВ у ДПЗКУ.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/derzhavnyj-agrogigant-ne-mozhe-vyplatyty-kytajskyj-kredyt
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати
1