Tempo950x100

Tempo300x100

Держпрограма із компенсації вартості вітчизняної сільгосптехніки допоможе створити 9 тисяч робочих місць

Держпрограма із компенсації вартості вітчизняної сільгосптехніки допоможе створити 9 тисяч робочих місць
Фото: з відкритих джерел

Реалізація програми часткової компенсації аграріям вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва надасть змогу створити майже 9 тис. нових робочих місць і залучити 1,5 млн грн додаткових податків до бюджету, повідомила перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко.

“Підтримка вітчизняного виробника та стимулювання розвитку виробництва – одне з ключових завдань уряду. Ми прагнемо до створення умов для розвитку бізнесу. На це спрямована ціла низка програм, що реалізуються сьогодні в Україні. Наприклад, на програму компенсації 25% коштів за придбану сільгосптехніку вітчизняного виробництва до держбюджету цього року закладено мільярд грн. За підрахунками, коштів вистачить для підтримки близько 4 тис. заявок. Свого часу ця програма подвоїла частку вітчизняної сільгосптехніки на внутрішньому ринку і дала змогу запустити виробництво нової техніки, яка раніше не випускалася. Ми сподіваємося цей результат перевершити”, – зазначила Свириденко.

У Кабміні нагадали, що перелік вітчизняної сільгосптехніки та обладнання, вартість яких частково компенсують коштом бюджету, до початку широкомасштабного вторгнення містив понад 200 вітчизняних виробників сільгосптехніки та 17 тис. позицій техніки й обладнання.

Найближчим часом Мінекономіки планує оголосити подання оновлених заявок виробників. Очікується, що після оновлення перелік міститиме сотні виробників.

За інформацією Свириденка, актуальною та затребуваною залишається програма “Доступні кредити 5-7-9”. Не менш важливу роль у підтримці виробників відіграють грантові програми з переробки, на початок і розвиток власного бізнесу.

Як повідомлялося, в Україні 2023 року в рамках програми “Власна справа” було виділено 2,4 млрд грн. Від початку її дії гранти на суму 3 млрд грн надано 13,5 тис. підприємців, які зобов’язалися створити 25 тис. робочих місць.

За час дії грантової програми для переробних підприємств ухвалено 660 позитивних рішень щодо надання грантів на загальну суму понад 3,3 млрд грн. За умовами програми отримувачі грантів створять понад 10 тис. нових робочих місць.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Перегляди: 28
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/derzhprograma-iz-kompensacziyi-vartosti-vitchyznyanoyi-silgosptehniky-dopomozhe-stvoryty-9-tysyach-robochyh-miscz
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  22 Лютого

  Імпортовані з Польщі добрива займають до 10% українського ринку

  Микола Сольський обговорив з румунським колегою транзит української агропродукції

  Мініатюрні букети: у Польщі створили унікальний формат чаю

  Danone планує продати бізнес у рф підприємцю, пов’язаному з небожем Кадирова

  Програма USAID АГРО надасть 5,6 млн грн на втілення проєкту із запобігання корупції в сфері земельних відносин

  Добовий пропуск української агропродукції через кордон з Польщею з початку лютого зменшився в 6 разів

  Мінагрополітики розпочало роботу над створенням Концепції Державної програми розвитку тваринництва

  Супермаркети оновили ціни на яблука, груші та виноград

  Чернігівська агрофірма будує елеватор на 30 тисяч тонн

  Україна продала м’яса за кордон на $892 млн: основні покупці

  БІЛЬШЕ НОВИН