Дослідники розробили датчик, який виявляє приховану гниль у картоплі

Дослідники розробили датчик, який виявляє приховану гниль у картоплі
Фото: з відкритих джерел

Дослідники розробили датчик, який виявляє гниль у картоплі та перешкоджає зростанню та поширенню хвороби на інші рослини.

Нове дослідження, проведене Єврейським університетом в Єрусалимі (HU) та Ізраїльською організацією сільськогосподарських досліджень (Інститут Volcani), докладно описує успіх біологічного датчика для раннього виявлення прихованих хвороб у бульбах картоплі, однієї з основних експортних галузей Ізраїлю з обсягом виробництва 700 тисяч. рік.

Біоінженерія та оптика

Датчик заснований на розумній біоінженерії та оптиці. Коли датчик піддається впливу зараженої картоплі, усередині неї спалахує бактеріальне з’єднання, сила світіння якого вказує на концентрацію та склад гнилі.

“Інтенсивність світла, що випромінюється бактеріальною панеллю, дозволяє швидко і кількісно аналізувати характеристики захворювання, які сенсор може “відчути”, до появи видимих симптомів”, – пояснив д-р Євген Єльцов з інституту Volcani.

«Розроблений нами біосенсор допоможе ідентифікувати хвору картоплю, яка ще не має жодних зовнішніх ознак, і вберегти її від здорових бульб, тим самим запобігши розвитку чи поширенню гнилі на інші здорові рослини», — д-р Дорін Харпаз (факультет сільського господарства HU).
Коли датчик піддається впливу зараженої картоплі, усередині неї загоряється бактеріальне з’єднання. – Фото: Єврейський університет у Єрусалимі.

Щоб сформувати панель бактерій, команда створила сполуку чотирьох генетично модифікованих бактерій, які вимірюють біологічну токсичність. У цьому дослідженні біологічний датчик виявляв захворювання до того, як з’являлися якісь видимі сліди, і змушував оптичний датчик світитися вдвічі яскравіше, ніж датчики в неінфікованій картоплі. Їхні можливості також були продемонстровані у попередньому дослідженні, в якому датчики використовувалися для виявлення токсичності штучних підсолоджувачів у спортивних добавках.

Швидко та економічно виявити приховану гниль у картоплі

За словами дослідників, раннє виявлення хвороб — до того, як картопля буде експортована на закордонні ринки або пересаджена, — надає виробникам продуктів харчування значну перевагу.

«Біологічний датчик можна використовувати для швидкого та економічного виявлення прихованої гнилі в картоплі, покращення післязбирального управління та скорочення харчових відходів, що особливо важливо в умовах нинішньої глобальної продовольчої кризи», — сказав Харпаз.

Джерело: agrarii-razom.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/doslidnyky-rozrobyly-datchyk-yakyj-vyyavlyaye-pryhovanu-gnyl-u-kartopli
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН