Експерт спрогнозував дефіцит полуниці у найближчі роки

Експерт спрогнозував дефіцит полуниці у найближчі роки
Фото: з відкритих джерел

У найближчі рік-два в Україні спостерігатиметься дефіцит полуниці. Власники плантації цієї ягоди на Півдні, які треба було оновлювати, це не зробили через  окупацію та бойові дії. А збільшення насаджень в інших областях України не зможе компенсувати нестачу.

Про це Тарас Масловатий, менеджер розсадницької компанії «ФруТек» написав у своїй колонці на AgroTimes.

Він зазначив, що плантації полуниці, яка ще не так давно була чи не основною ягідною культурою в Україні, в цьому році спостерігалося суттєве скорочення площ нових насаджень.

«Значна частина основних виробників полуниці в Україні сконцентрована на Півдні на тимчасово окупованій території, а також на суміжних з нею регіонах де цьогоріч відбувалися та досі тривають активні бойові дії – Херсонська, Миколаївська, Одеська, Запорізька, Донецька області», – пояснив Тарас Масловатий. 

Експерт уточнив, що навесні, виробники з цих регіонів, які попри війну виявляли бажання виконати посадку, не змогли фізично завезти садивний матеріал в свої регіони через тимчасову окупацію. У цей же час частина виробників з центральних, північних та західних областей України відмовилися від планів посадки суниці навесні 2022 року, бо не встигли оговтатися від початку війни та зважитися на продовження бізнесу в умовах війни. 

Тарас Масловатий підсумував, що полуниця зазнала одних з найбільших втрат через війну серед ягідних культур. 

«Через це у найближчий рік-два в Україні може спостерігатися дефіцит ягоди, що в свою чергу має призвести до росту ціни на неї, – спрогнозував він. –  

Скоріше за все, нарощування площ під суницею садовою в центральних, західних та північних областях України в 2023 році навряд чи зможе повністю компенсувати дефіцит ягоди з Півдня України».

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ekspert-sprognozuvav-deficzyt-polunyczi-u-najblyzhchi-roky
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати