182818
178171

ФДМ готовий розпочати процес приватизації перших об'єктів ДП "Укрспирт"

Голова Фонду державного майна (ФДМ) Дмитро Сенниченко заявив про готовність фонду розпочати процес приватизації об'єктів ДП "Укрспирт", відомству вже передано 12 пропозицій щодо приватизації.

Згідно з прес-релізом фонду, приватизація об'єктів спиртової галузі на першому етапі передбачає виставлення на прозорі аукціони об'єктів ДП "Укрспирт". Загальна кількість готових до приватизаційного процесу об'єктів - 41.

Голова Фонду держмайна також акцентував увагу на тому, що ключовою умовою успішної приватизації активів спиртової галузі є якнайшвидше затвердження урядом Програми реформування і розвитку спиртової галузі, де будуть передбачені процедура й умови проведення продажу.

"Потенційні інвестори галузі виробництва спирту - це не лише виробники харчових спиртів, а й фармацевтичні компанії, виробники автомобільного пального й агрокомпанії, зацікавлені в переробці власної продукції", - цитує прес-служба ФДМ Сенниченка.

За його словами, донедавна Україна разом із Білоруссю були єдиними у світі країнами з державною монополією на виробництво спирту.

"Це призвело до того, що за останнє десятиліття виробництво легального харчового спирту в Україні скоротилося вчетверо, а частка його тіньового обігу зросла з 10% від загального споживання в 2007 році до 55% у 2019 році", - зазначив голова ФДМ.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


Фермер звинувачує фірму Порошенка у пошкодженні врожаю

Про це пише propozitsiya.com.

Наприкінці минулого місяця в селі Куна Гайсинського району власник господарства ПОП «СП «Колос» робив об'їзд земельних ділянок, на яких росла озима пшениця та соняшник. 

Побачив, що врожай за його словами майже повністю спалений гербіцидами. Власник «Колосу» Костянтин Дудар припускає, що до цього причетна ТОВ «Зоря Поділля», кінцевим власником якої є син екс-президента України Олексій Порошенко. 

Гербіциди, якими «Зоря Поділля» обробляє власні соєві та кукурудзяні поля, розпиляючись наносять непоправну шкоду врожаю сусіднього господарства «Колос».
Таким чином було «спалено» майже 120 гектарів пшениці. Крім пшениці «спалений» соняшник на ділянці землі площею 10 га, яка також межує з паями, що належать фірмі Олексія Порошенка. 

«Було виявлено спалений соняшник на полях, що межують з земельними ділянками ТОВ «Зоря Поділля», яке вносило гербіциди під озиму пшеницю. Всього спалено соняшника на площі більше десяти гектарів», — повідомив Костянтин Дудар. 
Він каже, що це не перший випадок пошкодження врожаю фірмою «Зоря Поділля». Наприклад, 16 липня поточного року, від хімічної гербіцидної інтоксикації засохло поле площею у два гектари, на якому вирощували просо. Поле також межує з ділянками, які перебувають у власності «Зорі Поділля».

Директор «Колосу» звинувачує фірму Порошенка у завдані збитків на загальну суму майже 3,2 мільйона гривень, що ставить під сумнів можливість займатися нормальною господарською діяльністю.

«За попередніми оцінками втрати від пошкодження озимої пшениці з площі 119 га складають 543 тони на суму більше трьох мільйонів гривень. Втрати соняшника та проса становлять десь 100 тисяч гривень. Метою таких дій є створення перешкод для нашого підприємства у можливості займатися господарською діяльністю», — розповідає Костянтин Дудар. 

Слідчі Гайсинського відділу поліції ГУ Національної поліції у Вінницькій області вже зафіксували факт «спаленого» гербіцидами врожаю. За словами інспектора відділу комунікації ГУ Нацполіції у Вінницькій області Вадима Кобзаря, офіційна заява вже надійшла до райвідділу поліції. 

«Вона (ред заява) зареєстрована, зараз проводиться перевірка та з'ясовуються усі обставини», — каже Вадим Кобзар. 

Ваш вибір 'Подобається'.


Як вітчизняне підприємство стало сполучною ланкою між дрібними фермерами та торговими мережами

Чи можливо дрібному фермеру зі своєю продукцією зайти в супермаркет? Будь-який невеликий виробник овочів та фруктів скаже, що ні. І буде правий. Проте є «обхідні» шляхи.

Торговий дім "Югторгсервіc" вже 6 років складає товарні партії овочів та фруктів для великих магазинів і торгових мереж з продукції малих виробників. За цей час встановили ділові відносини з «Таврія-В», «Сільпо», «Метро», «Копійка», «АТБ», «Точка», «Варус» та багато іншими. За півроку 2020-го вийшли на річний обсяг продукції 2019-го – понад 8000 тонн. Про це повідомляє прес-служба  Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP. 

- У нас напрацьована база виробників овочів та фруктів. Ми, як сито, щороку їх просіюємо, в базі залишаються найсильніші, порядні - кращі, - каже Андрій Тетью, співзасновник «Югторгсервіc». - Якщо продукція за результатами аналізу лабораторії не відповідає стандарту (підвищені пестициди), то ми не працюємо з таким фермером.

«Югторгсервіc» починався з підвалу, там сортували та формували перші партії. Потім орендували склади різних рівнів. Але щоб розвиватися і будувати тісні взаємовідносини з клієнтами, і збільшувати обсяги продажів, був потрібний свій склад.

У 2017-му знайшли такий на околиці Одеси, купили його в кредит. Споруду частково модернізували, підібрали професійні кадри, стали повноцінною фірмою. Працюючи в своєму складі, збільшили обсяг продажів за пів року в чотири рази.

2020.08.12_yugtorg_08

- Ми розуміли, що нам необхідно придбати холодильне обладнання для подальшої модернізації складу. За допомогою цього обладнання можна створювати необхідний мікроклімат для овочів і, відповідно, збільшувати термін придатності продукції, - розповідає Андрій Тетью, співзасновник "Югторгсервіc". - У 2017-му році ми познайомилися з Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP. Ми допомагаємо дрібним виробникам овочів та фруктів в реалізації їхнього товару. А проект UHBDP допоміг нам в придбанні холодильного обладнання. Ми утеплили склад, купили нові двері. Цю модернізацію ми планували, але завдяки проекту прискорилися на два роки.

Зараз Торговий дім має холодильні камери розміром 750 м2, 4 камери для короткострокового зберігання, ці потужності дозволяють обробляти 1200 тонн продукції на місяць. У арсеналі підприємства три вантажні автомобілі вантажопідйомністю 3, 5, 10 тонн. Є свій навантажувач.

2020.08.12_yugtorg_05

- Ми маємо доступ до фінансових і кредитних ресурсів, - доповнює співзасновник "Югторгсервіc" Олексій Науменко. - Кредити овердрафт дозволяють нам бути гнучкими на овочевому ринку. Ми можемо з фермером розрахуватися відразу, без відстрочки платежу.

Андрій Тетью каже, що їх підприємство йде в ногу з плодоовочевим ринком. Якщо п'ять років тому клієнти готові були купувати продукцію нижчої якості, то сьогодні кінцевий споживач став більш вимогливий. Тому "Югторгсервіc" закуповує товар першого сорту, що відповідає стандартам: правильна форма, гарний смак, і головне - безпечність. Фахівці "Югторгсервіc" постійно вибирають зразки і передають їх в лабораторію на аналіз.

Що купує "Югторгсервіc"?

Овочі борщового набору: картопля, морква, буряк, цибуля, капуста, а також томати, огірки, перець, баклажани, кабачки, часник, різна зелень. Фрукти: яблука, персики, абрикоси.

Олексій Науменко каже, що "Югторгсервіc" на порозі нової модернізації. Засновники мають намір механізувати всі процеси на підприємстві. Через 10 років вони бачать Торговий дім як компанію з великим асортиментом овочів та фруктів не тільки вітчизняного, а й імпортного виробництва, розширення своєї присутності у торгових мережах, а "Югторгсервіc" - впізнавана торгова марка.

- Ми плануємо виходити на експорт, щоб поставляти українську продукцію на світовий ринок, - ділиться Олексій Науменко.

Ваш вибір 'Подобається'.


Прогнози рекордної врожайності соняшнику в Україні "тануть" на тлі спеки та посухи

Аналітики ІА «АПК-Інформ» також дещо знизили прогноз урожайності – до 25,6 ц/га з 26 ц/га місяцем раніше.

«Найбільш несприятлива ситуація складається на півдні країни, де фермери відзначають недостатній розвиток і порожнечу кошиків. При цьому завдяки збільшенню площі олійної на 2% - до 6,38 млн га, опублікованому Держслужбою статистики в липні, наш прогноз валового збору соняшнику залишився в колишньому діапазоні та становить 16,2 млн тонн», - уточнила аналітик АПК-Інформ Юлія Іваницька.
Аналітик зробила дооцінку виробництва олійної в 2019 р. – до 16,1 млн тонн (+4%) через підвищувальне коригування прогнозу експорту олії в 2019/20 МР. Таким чином, на сьогоднішній день перспективи врожаю соняшнику поточного року є порівнянними з торішнім результатом.

«Більше побоювання викликає не кількість, а якість майбутнього врожаю соняшнику. Висока ймовірність того, що через спеку постраждає рівень олійності сировини, що призведе до скорочення виробництва та експорту соняшникової олії в 2020/21 МР», - додала Ю.Іваницька.Кабмін дозволив ввозити в Україну племінну худобу без сплати ПДВ

Кабінет міністрів дозволив сільгосптоваровиробникам ввозити чистопородних племінних тварин на територію України без сплати податку на додану вартість.

Відповідний проект закону уряд схвалив на засіданні.

Кабінет міністрів дозволив сільгосптоваровиробникам ввозити чистопородних племінних тварин на територію України без сплати податку на додану вартість. Як передає кореспондент УНІАН, відповідний проект закону уряд схвалив на засіданні.

Згідно з пояснювальною запискою, податкова пільга поширюється на всіх суб'єктів господарювання і дозволяє без сплати ПДВ ввозити на територію України чистопородних племінних коней, нетелів, корів, свиней, овець, а також сім'яний матеріал сільськогосподарських тварин.

Ваш вибір 'Нічого сказати'.


АМКУ оскаржить рішення суду на користь хімкомпанії Фірташа

Антимонопольний комітет подасть апеляцію на рішення суду про визнання недійсним рішення АМКУ щодо розділення холдингу азотних підприємств "Остхем" бізнесмена Дмитра Фірташа та накладення штрафу у розмірі 107 млн грн.

Про це повідомив АМКУ у відповідь на інформаційний запит Укрінформу.

"29 липня 2020 року Господарський суд міста Києва прийняв рішення, яким задовольнив позовні вимоги приватного акціонерного товариства «Сєвєродонецьке об’єднання Азот», публічного акціонерного товариства «Азот», приватного акціонерного товариства «Рівне Азот» та товариства з обмеженою відповідальністю «НФ Трейдінг Україна» до Антимонопольного комітету України про визнання недійсним рішення Комітету від 05.09.2019 № 598-р. Комітет не погоджується з рішенням суду першої інстанції", - йдеться у відповіді.

В АМКУ наголошують, що вважають рішення безпідставним, необґрунтованим та прийнятим із порушенням матеріального та процесуального права.

"Наразі триває підготовка його оскарження до суду апеляційної інстанції", - зазначили у комітеті.

Крім того, АМКУ наголошує, що не визнає позовні вимоги групи Остхем та буде доводити законність прийнятного рішення від 05.09.2019 № 598-р у встановленому законодавством порядку.

Як повідомляли раніше у пресслужбі Group DF Фірташа, 29 липня рішенням Господарського суду міста Києва були

повністю задоволені позовні вимоги компаній «Рівнеазот», «Черкаський «Азот» і « Сєверодонецьк об'єднання «Азот» (всі входять в азотний бізнес Group DF) до АМКУ про визнання недійсним Рішення АМКУ № 598- р «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції, накладення штрафу та примусового розділу».

У Group DF також зауважили, що позивачі довели безпідставність висновків АМКУ в тому, що підприємства азотного бізнесу Групи займали монопольне (домінуюче) становище на ринку азотних мінеральних добрив в 2014-2017 роках і зловживали ним.

За повідомленням Group DF, судове рішення означає також незаконність рішення про примусовий поділ активів азотного бізнесу Групи і про накладення штрафу.

5 вересня 2019 року Антимонопольний комітет ухвалив рішення примусово поділити групу компаній Ostchem Дмитра Фірташа у частині виробників азотних мінеральних добрив і накласти на "НФ Трейдінг Україна" штраф у розмірі 107 мільйонів гривень.

"Остхем" (Ostchem) - холдингова компанія, яка об'єднує групу хімічних підприємств, що виробляють мінеральні добрива, органічні кислоти, діоксид титану, кальциновану соду, рідкий азот та інші хімічні продукти. Ця компанія входить до складу фінансово-промислової групи «Group DF» Дмитра Фірташа.