ФДМ готується до приватизації одного з Дунайських портів

ФДМ готується до приватизації одного з Дунайських портів
Фото: з відкритих джерел

Фонд держмайна (ФДМ) планує відновити приватизацію портової інфраструктури на Дунаї та готується виставити на продаж об’єкт, який сьогодні використовується як сухий порт, заявив голова ФДМ Віталій Коваль.

“Актуальним є продовження приватизацій саме наших Дунайських портів. Історія приватизації одного порту вже є. Готуємо інший. І фактично я впевнений, що там сьогодні вже здійснюється діяльність як сухого порту, що буде можливість тільки-но відкритися навігації – одразу щоб інвестор, який уже купує актив на аукціоні, щоб він був підготовлений до відкриття навігації і рухався швидше”, – сказав Коваль.

Глава ФДМ не уточнив назву порту, який готується до продажу.

Раніше повідомлялося, що Фонд готується виставити на конкурс морський торговельний порт (МТП) “Білгород-Дністровський”. Очікувалося, що він може стати другим великим об’єктом портової інфраструктури, проданим на майданчику Prozorro з початку повномасштабного російського вторгнення, повідомляє сайт ФДМ.

З 1 квітня 2022 року Білгород-Дністровський порт використовують як логістичний центр для портів на Дунаї. Він приймає вантажі на автомобілях і відправляє їх далі у вагонах. З травня підприємство почало відвантаження зернових, перевалку залізорудних окатишів і перевантаження металопродукції. За шість місяців роботи після відновлення діяльності обробка вантажів у МТП зросла в 100 разів порівняно з 2021 роком. Порт прийняв понад 10 тис. вантажних автомобілів і відвантажив залізницею 4 тис. вагонів, чим значно полегшив навантаження на дорожню інфраструктуру до портів “Ізмаїл” і “Рені”. Уся продукція була спрямована на експорт. До війни підприємство було збитковим.

Раніше ФДМ продав за 200 млн грн цілісний майновий комплекс Усть-Дунайського порту на майданчику Prozorro. Під час торгів його ціна зросла втричі.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/fdm-gotuyetsya-do-pryvatyzacziyi-odnogo-z-dunajskyh-portiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати