Фермер з Вінниччини звинувачує п’ятьох місцевих аграріїв у підпалі власної ферми

Фермер з Вінниччини звинувачує п’ятьох місцевих аграріїв у підпалі власної ферми
Фото: з відкритих джерел

У селі Козинці на Вінниччині на фермі трапилась пожежа. В будівлі, що згоріла, загинула свійська птиця. Охоронцеві завдали тілесних ушкоджень.

— Згоріло біля 120 індиків, обгоріли вівці, – розповідає про пожежу, яка сталася в приміщеннях його ферми в ніч з 30-го на 31 жовтня, фермер Олександр Демитор.

Чоловік розповів, що два роки в селі приміщення ферми орендував місцевий пенсіонер, колишній директор школи Віталій Кривоніс. Тут фермер розводив овець і індиків елітних порід. Охороняв ферму в нічний час Кривоніс разом зі своїм зятем Андрієм Олійником.

— В ніч на 31 жовтня в Козинцях, під ранок, селяни побачили в небі вогняну заграву і почули тріск палаючого шиферу, — розповідає деталі події власник сільськогосподарської споруди Демитор. — Одразу зрозуміли, що це горить ферма. В кущах поблизу помітили людину. Виявилося, що то був Андрій Олійник, якому в ту ніч випало охороняти тварин і птицю, і він дивом врятувався від вогню. Пожежним врятувати ферму не вдалося, від приміщень площею 600 м.кв. залишилось попелище.

Зі слів фермера, спочатку загорівся дах, а через велику кількість тюків соломи та сіна поруч з ним — загоряння швидко поширилося. Тому згоріло все майно, а також усі, що були на фермі, індики. З тварин залишилось близько 110 овець-самок романівської породи.

Начальниця відділу комунікацій Головного управління Нацполіції у Вінницькій області Анна Олійник коментує:

— Відкрили кримінальне провадження за частиною другою статті 194 («Умисне знищення або пошкодження майна»). Про пожежу повідомив орендар ферми, де вирощували овець та індиків. Наразі відомо, що згоріла частина птиці та приміщення. У рамках провадження будуть з’ясовувати, чи загоряння трапилось шляхом підпалу, чи, можливо, це було самозагоряння, адже охоронець буржуйкою опалював приміщення. Слідчі вилучили рештки задля проведення експертизи.

Власник згорілої ферми Олександр Демитор переконує — буржуйка тут ні до чого, будівлю підпалили, а охоронця побили.

— Коли селяни знайшли Андрія Олійника в кущах біля палаючої ферми, то побачили, що він звестися на ноги не може, — говорить аграрій. — Виявилося, що чоловіка, який в ту ніч охороняв тварин, добряче побили: в нього струс мозку і поламані ребра. Якби він не вибрався з полум’я, то б списали на те, що він був необережний з вогнем. А так все очевидно. Крім того, постраждалий впізнав своїх кривдників, які його побили. В мене фото є, де Андрій весь в синцях. Зараз він перебуває в лікарні з численними переломами та струсом.

Також Олександр Демитор запевняє, що знають, хто підпалив ферму та побив охоронця.

— Це п’ятеро місцевих фермерів, їх впізнав охоронець — сказав власник згорілих будівель. — Одна із ймовірних причин дій кривдників — помста за те, що вівці Кривоноса заходили на поля фермерів і там паслися.

Зараз фермер Віталій Кривоніс продає частину вцілілих овець, щоб вилікувати постраждалого зятя.

Правоохоронці розслідують деталі пожежі і завдання тілесних ушкоджень Андрію Олійнику. Як з’ясувалось, охоронець не писав у поліцію заяву про побиття. Тому його ще будуть опитувати, де він отримав тілесні ушкодження.

Загальна сума збитків від пожежі сягає до 800 тисяч гривень. Власник ферми Олександр Демитор говорить, що постраждалі від вогню будівлі застраховані не були.

Джерело: SEEDS.org.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/fermer-z-vinnychchyny-zvynuvachuye-pyatoh-misczevyh-agrariyiv-u-pidpali-vlasnoyi-fermy
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати