Фермери на Вінниччині випробовують електропастухів

Фермери на Вінниччині випробовують електропастухів
Фото: з відкритих джерел

Для будь-якого бізнесу актуальним є питання трудових ресурсів. Особливо гостро воно розглядається представниками малого бізнесу. Утім, сучасні технічні засоби дозволяють замінити працівників. Наприклад, на ферму, де утримують кілька десятків корів, набагато вигідніше закупити електропастухів, ніж найняти людину. У цьому переконалися жителі села Тютюнники на Вінниччині, де череду на площі 5 гектарів “охороняє” електричний струм, повідомляє SEEDS.

Дроти працюють як від сонячної батареї, так і від акумулятора. Напруга “пастуха” – 12 вольт. Така напруга цілком безпечна для великої рогатої худоби. Спочатку корів час від часу било током, тепер тварини звикли і не підходять близько до огорожі. Така система вартувала 13 тисяч гривень. Селяни купили та встановили її разом. Якщо порівнювати з зарплатнею пастуха, то інвестиції в електричну огорожу повернулися за півтора місяця, розповідають селяни.

Нагадаємо, що в Україні є корови, молоко яких ні в кого не викликає алергії. У Сумському національному аграрному університеті у 2020 році вперше в Україні розпочалися наукові дослідження, які дозволили виявити корів з генотипом А2. Ці тварини продукують безпечне гіпоалергенне молоко. Під час досліджень виявилося, що деякі породи корів мають особливий генотип, який дозволяє їм давати молоко, що не викликає алергії на білок казеїн та ускладнень з боку травної системи. Крім того, вживання такого молока запобігає розвитку інфекційних хвороб, захворювань серцево-судинної системи, цукрового діабету І типу.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/fermery-na-vinnychchyni-vyprobovuyut-elektropastuhiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  18 Липня

  Реформа рибного господарства та розвиток аквакультури: курс на євроінтеграцію і цифровізацію

  Технології харчування: як новітні розробки та інновації в їжі змінюють наш раціон

  Українське та чеське міністерства аграрної політики домовились про створення платформи для галузевої співпраці

  Ціна закупівлі на тендері в Єгипті знову знизилися завдяки дешевим пропозиціям російської пшениці

  «Нібулон» готовий будувати військові кораблі

  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві напрацює пільгові програми підтримки аграріїв з прифронтових та деокупованих територій

  Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

  Мінагрополітики працює над адаптацією агросектору до змін клімату

  Сокоморсовий завод на Вінниччині продали на аукціоні за 166 тис. грн

  Через спеку прогноз виробництва кукурудзи в Україні знижено до 24 млн т

  БІЛЬШЕ НОВИН