ЛЬВ В 950Х100 06

ЛЬВ В 950Х100 06

Фермери отримали можливість подавати заявки на компенсацію за розмінування сільськогосподарських земель через ДАР

Фермери отримали можливість подавати заявки на компенсацію за розмінування сільськогосподарських земель через ДАР
Фото: з відкритих джерел

В Державному аграрному реєстрі (ДАР) запрацював інструмент для подачі фермерами заявки на участь у програмі компенсації вартості розмінування сільськогосподарських земель. Програма поширюється як на землі, що безпосередньо належать фермеру, так і на ділянки, які він орендує. 

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

Зазначається, що на програму компенсацій в державному бюджеті закладено 3 мільярди гривень.

За словами міністерки економіки Юлії Свириденко, однією з цілей гуманітарного розмінування є очищення землі для безпечної роботи на територіях, де раніше велися бойові дії.

“Сьогодні ми запустили в Державному аграрному реєстрі інструмент, що максимально спростить подачу заявок фермерами, які прагнуть очистити свої ділянки та зробити це за підтримки держави. Держава бере на себе оплату 80% вартості очищення земель”, – заявила вона.

Хто може взяти участь у програмі

Згідно з повідомленням Мінекономіки, участь у програмі можуть брати фермери, землі яких є на деокупованих територіях, де після проведення нетехнічного обстеження підтверджена забрудненість або імовірна забрудненість вибухонебезпечними предметами.

Самі фермерські господарства не повинні мати податкового боргу, не бути банкрутами, не належати громадянам держави-агресора та не перебувати у санкційному списку.

Як працюватиме програма

Як пояснив заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний, Мінекономіки підготувало прозорі процедури і єдині правила для всіх учасників програми. І фермери, і оператори протимінної діяльності зможуть побачити, як формується ціна, хто взяв участь у торгах і якою є фінальна вартість розмінування тієї чи іншої ділянки.

“Сподіваюся, вже незабаром зацікавлені фермери скористаються цією можливістю і скоро ми побачимо перші аукціони з проведення розмінування сільгосп ділянок”, – додав він.

Верифікацію поданих фермерами заявок здійснює Центр гуманітарного розмінування. Він же оголошує в системі Прозорро аукціони з надання послуг розмінування, а після визначення оператора-переможця і фінальної вартості розмінування, перераховує 80% суми на спеціальний рахунок. Ще 20% на рахунок вносить фермер.

“Ми максимально спростили для фермерів технічну процедуру формування заявки в Державному аграрному реєстрі. Більша частина даних підтягується ще на етапі реєстрації фермера в ДАР. Далі для заповнення заявки і накладення цифрового підпису потрібно лише декілька кліків мишкою. Ми прагнули зробити подачу заявки зручною та зрозумілою, щоб це міг зробити навіть фермер, який вперше зареєструвався в системі”, – прокоментував запуск нового інструментарію директор Центру гуманітарного розмінування Володимир Байда.

Як і де отримати компенсацію

Як повідомляють у Мінекономіки, на сьогодні участь в програмі беруть два державних банки – Приватбанк і Ощадбанк. З часом до програми долучаться інші банки, частка держави в яких складає понад 50%. Відповідно, фермеру потрібно відкрити в одному із таких банків рахунок, на який перераховуватимуть кошти.

Оператор протимінної діяльності отримає всю зарезервовану суму після завершення розмінування та підтвердження виконаних робіт з боку Центру.

Подати заявку можна за посиланням: https://www.dar.gov.ua/   

Фермер також може отримати компенсації за вже розміновані землі сільськогосподарського призначення в період з 24 лютого 2022 року по 15 квітня 2024 року. Для цього він має заповнити та подати Заявку на отримання компенсації на адресу Центру гуманітарного розмінування [email protected].

До заявки, скріпленої ЕЦП, потрібно додати:

  • копію договору із сертифікованим оператором на надання послуг з розмінування; 
  • копії актів наданих послуг, що підтверджують проведення розмінування; 
  • копії платіжок, що підтверджують розрахунок за надані послуги з розмінування.
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/fermery-otrymaly-mozhlyvist-podavaty-zayavky-na-kompensacziyu-za-rozminuvannya-silskogospodarskyh-zemel-cherez-dar
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати