Холдинг Фірташа запустив виробництво рідких добрив на Рівнеазоті

Холдинг Фірташа запустив виробництво рідких добрив на Рівнеазоті
Фото: з відкритих джерел

Холдинг Ostchem Дмитра Фірташа запустив цех з виробництва карбамідо-аміачної суміші (КАС). Нова виробнича лінія даватиме 300 000 тонн карбамідо-аміачної суміші на рік. Про це повідомила пресслужба Ostchem.

Проєкт реалізований на базі ПрАТ “Рівнеазот” та орієнтований насамперед на фермерів заходу України.

Промислові випробування нового виробництва та тестування якості продукції було завершено у лютому-березні 2024 року. Цех випустив перші 100 тонн добрив, стартували відвантаження продукції фермерам для весняної посівної.

За словами керівника виробництва азотного бізнесу Ostchem Сергія Павлючука, нове виробництво повністю відповідає екологічним директивам ЄС.

Крім того, каже він, Ostchem уперше в Україні використовує інноваційну технологію т.зв. гомонізації, яка забезпечує однорідну структуру готового продукту. Це дозволяє суттєво збільшити термін зберігання КАС та уникнути проблем із розшаруванням продукту.

Запуск виробництва КАС на Рівнеазоті – другий етап інвестиційної програми, що реалізується Ostchem. Вона передбачає поступове збільшення потужностей з виробництва найпопулярніших в Україні видів добрив – КАС та карбаміду. На першому етапі програми виробництво КАС потужністю 1 млн тонн було запущено на Черкаському “Азоті”.

Проєкт стартував на початку 2023 року, термін реалізації становив 10 місяців. Сума інвестицій та передбачувана окупність проєкту не розголошуються.

КАС – рідке добриво, суміш водних розчинів аміачної селітри та карбаміду. Перевагою КАС є можливість його використання у різні фази розвитку рослин. Істотна відмінність КАС – мінімальні непродуктивні втрати азоту після внесення до ґрунту. Вони не перевищують 10%, тоді як у разі внесення гранульованих азотних добрив (карбамід, селітра) вони можуть досягати 30-40%.

КАС є одним із найперспективніших сегментів на українському ринку азотних добрив. Український ринок на рік споживає близько 850 000 тонн КАС, з яких 280 000 тонн становить імпорт із таких країн, як Польща, Литва, Болгарія, а також неєвропейський імпорт.

Джерело: LIGA.Бізнес

Перегляди: 186
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/holdyng-firtasha-zapustyv-vyrobnycztvo-ridkyh-dobryv-na-rivneazoti
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати