Франція хоче розширити обмеження ЄС для імпорту з України – додати квоти на зерно

Франція хоче розширити обмеження ЄС для імпорту з України – додати квоти на зерно
Фото: з відкритих джерел

Міністр сільського господарства Франції Марк Фесно заявив, що заходів, передбачених домовленостями про обмеження імпорту української агропродукції в ЄС, недостатньо. Франція наполягатиме також на запровадженні квоти на зернові.

Як передає Укрінформ, про це міністр розповів в інтерв’ю France info.

«Ринок зернових дуже дезорганізований. І це не провина українців. Це російська агресія, яка зруйнувала ринки. Росіяни зайшли на ринки, де були українці. Як наслідок, українці йдуть на європейський ринок. І все це тисне на ціни в Європі в цілому, і дуже сильно тисне на кордоні. Ми добре знаємо про демонстрації зокрема у Польщі сьогодні» , – заявив Фесно.

«Нам потрібна солідарність, але не ціною дестабілізації, тому що це обернеться проти українців. Ми повинні знайти цей баланс», – додав він.

Міністр аграрного господарства Франції наполягатиме, аби до переліку обмежень додали зернові культури, а саме пшеницю та ячмінь. Також він вважає потрібним змінити базовий період для підрахунків лімітів, за якими починають запроваджувати ці обмеження.

Нагадаємо, Парламент та Рада ЄС досягли попередньої домовленості про продовження заходів з лібералізації торгівлі для України в умовах російської війни до 5 червня 2025 року.

Європейська комісія «може вжити швидких дій та запровадити будь-які заходи, які вважатиме необхідними, якщо український імпорт спричинить значні порушення на ринку ЄС або на ринках однієї чи кількох країн-членів ЄС».

За чинним регламентом, «екстрене гальмування» може застосовуватися «для особливо чутливих сільськогосподарських продуктів, а саме – птиці, яєць та цукру». Депутати Європарламенту домоглися розширення цього списку, включивши до нього овес, кукурудзу, крупи та мед.

У цьому переліку поки що немає обмежень щодо пшениці та ячменю. Є лише зобов’язання Єврокомісії вживати заходів у разі різкого зростання імпорту пшениці з України.

Перегляди: 57
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/francziya-hoche-rozshyryty-obmezhennya-yes-dlya-importu-z-ukrayiny-dodaty-kvoty-na-zerno
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати