У ЄС попередньо погодили продовження “торговельного безвізу” для української агропродукції, але з певними обмеженнями

У ЄС попередньо погодили продовження “торговельного безвізу” для української агропродукції, але з певними обмеженнями
Фото: з відкритих джерел

19 березня Європарламент і Європейська Рада досягли попередньої домовленості про продовження заходів лібералізації торгівлі для України в умовах загарбницької війни росії.

Про це йдеться на сайті Європарламенту.

“Тимчасове призупинення імпортних мит і квот на експорт української сільськогосподарської продукції до ЄС буде продовжено ще на один рік, до 5 червня 2025 року, щоб підтримати Україну в умовах триваючої агресивної війни Росії”, – йдеться у повідомленні.

Можуть обмежити імпорт деякої агропродукції

Зазначається, що Єврокомісія може вжити будь-яких швидких заходів, які вважатиме за потрібне, якщо виникнуть значні порушення на ринку ЄС або ринках однієї чи кількох країн ЄС через імпорт продукції з України.

Постанова також передбачає “екстрене гальмування” імпорту особливо чутливої ​​сільськогосподарської продукції, а саме птиці, яєць і цукру. Крім того депутати Європарламенту домоглися розширення цього списку, включивши до нього овес, кукурудзу, крупи та мед.

Вони також добилися від Єврокомісії твердих зобов’язань щодо заходів у разі різкого зростання імпорту пшениці з України.

Якщо імпорт цих продуктів перевищить середні обсяги за два попередні роки, то на них знову будуть запроваджені мита протягом 14 днів.

“Сьогоднішня угода зміцнює незмінне зобов’язання ЄС підтримувати Україну перед обличчям жорстокої агресивної війни Росії. Атака Росії на Україну та її виробництво продуктів харчування також впливає на фермерів ЄС. Європарламент почув їхнє занепокоєння та посилив захисні заходи, які мають послабити тиск на фермерів ЄС, якщо вони будуть схвильовані раптовим сплеском українського імпорту”, – заявила Сандра Калніете, євродепутат від Латвії.

Тепер Європарламент і Європейська рада повинні остаточно затвердити цю угоду. Положення мають бути опубліковані в Офіційному віснику ЄС перед набуттям чинності.

Перегляди: 35
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-yes-poperedno-pogodyly-prodovzhennya-torgovelnogo-bezvizu-dlya-ukrayinskoyi-agroprodukcziyi-ale-z-pevnymy-obmezhennyamy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати