Інфляція негативно впливає на споживчі настрої українців

Інфляція негативно впливає на споживчі настрої українців
Фото: з відкритих джерел

У вересні 2021 року індекс споживчих настроїв склав 69,1, що на 4,5 п. нижче за показник серпня. Такі висновки щомісячного моніторингу оприлюднили Info Sapiens.

«Показник понизився до позначки відповідного періоду минулого року через більш песимістичні економічні очікування громадян у зв’язку з новинами про нову хвилю COVID-19,» — коментують аналітики Info Sapiens. При цьому індекс інфляційних очікувань у вересні 2021-го сягнув 190,3, що на 3,5 пункти вище за показник аналогічного періоду минулого року.

Зазначимо, що за даними ДССУ, інфляціяспоживчих цін з початку року показник склала 7,5%, а порівняно з вереснем 2020-го — 11%. При цьому приріст цін на харчові продукти був значно помітніший. Так, порівняно з вереснем 2020-го цього року здороження склало на 14,3%.

«М’ясо і м’ясопродукти подорожчали не так помітно як низка інших продуктів, зокрема яйця, олія, цукор, тощо. Так, за розрахунками Держстату, споживчі ціни на м’ясо і продукти з нього зросли на 12,3% порівняно з минулим вереснем. Але і в цій групі товарів здороження не було однорідним. Зокрема, підвищення цін на свинину було значно помірнішим за здороження інших видів м’яса як при співставленні показників вересня до серпня, так і в порівнянні з відповідним періодом минулого року,» — констатують аналітики Асоціації «Свинарі України».

Джерело: пресслужба АСУ

Перегляди: 14
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/inflyacziya-negatyvno-vplyvaye-na-spozhyvchi-nastroyi-ukrayincziv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати