Кава коштує найдорожче за останнє десятиліття: чого чекати українцям

Кава коштує найдорожче за останнє десятиліття: чого чекати українцям
Фото: з відкритих джерел

Станом на середину листопада світові ціни на каву встановили 10-річний рекорд у зв’язку з чим роздрібні ціни на каву також підуть вгору.

Причинами зростання цін стали небувалі заморозки на кавових плантаціях в Бразилії, а також суттєве подорожчання логістики.

Про це пише UBR.ua.

За словами директора компанії Foundation Cofee Roasters Тимура Козонова, за 2020-2021 роки вартість міжнародної доставки подорожчала в дев’ять разів.

Через це підвищення вартості кави варто очікувати вже найближчими днями.

«Якщо раніше ціна за контейнер становила $2 тис., то зараз – $18 тис. Це призводить до сильного подорожчання продукту поверх біржової ціни», – зазначив він.

Тимур Козонов прогнозує, що кав’ярні почнуть підвищувати ціни вже в грудні-січні.

«Зелена кава виросла в ціні більш ніж у два рази, але в собівартість включені також зарплати, податки, амортизація, комунальні витрати, прибуток й т.ін. Тобто обсмажена кава подорожчає на 15-30%», – резюмував Козонов.

Перегляди: 8
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/kava-koshtuye-najdorozhche-za-ostannye-desyatylittya-chogo-chekaty-ukrayinczyam-povnyj-tekst-chytajte-tut-https-glavcom-ua-economics-finances-kava-koshtuje-naydorozhche-za-ostannje-desyatilittya-c
Like
Цікаво
2
Подобається
1
Сумно
1
Нічого сказати
3