Kernel та “Укрлендфармінг” стали найбільшими агроекспортерами минулого року

Kernel та “Укрлендфармінг” стали найбільшими агроекспортерами минулого року
Фото: з відкритих джерел

Агропромисловий комплекс посів одне з перших місць в структурі та обсягах українського експорту 2022 року.

Forbes визначив найбільших експортерів воєнного року.

“2022 року українські експортери швидко вчилися розв’язувати нетривіальні задачі. Вибору не було – це стало умовою виживання. Компанії швидко оговталися від шоку вторгнення і вже у квітні почали відновлювати обсяги поставок за кордон у кардинально нових безпекових і логістичних умовах. Із серпня запрацювала чорноморська зернова ініціатива, яка дала змогу відновити більшу частину експорту. Через обвал попиту всередині країни дивитися на закордонних споживачів почали навіть компанії, які завжди орієнтувалися на український ринок”, -констатує видання.

За даними Державної митної служби, експорт товарів із України у 2022 році скоротився на 35%, до $44,2 млрд. Скорочення вдарило по всіх галузях. Єдиним помітним винятком став експорт IT‑послуг, який зріс на 6%, до $7,35 млрд.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Лідерами за обсягами експорту у воєнний рік стали агропромисловий та гірничо‑металургійний комплекси, які забезпечили понад ⅔ товарного і більш як половину сукупного експорту. Лідери за вартістю експорту серед товарів – зернові культури, соняшникова олія та чорні метали. У довоєнному році саме метал був головним експортним товаром країни. За підсумками 2022‑го його експорт обвалився більш як утричі, до $4,5 млрд.

У списку топ‑50 експортерів – компанії з різною стратегією. Деякі знайшли нові ринки та спромоглися збільшити обсяги експорту, інші – навпаки, заморозили виробництво на початку російського вторгнення, далі лише розпродаючи залишки продукції.

На частку ЄС припало понад 63% товарного експорту. Серед решти країн найбільшими покупцями української продукції стали Туреччина та Китай.

Головний підсумок – українські компанії пристосувалися до воєнних обставин і продовжуватимуть шукати нові ринки й у 2023‑му.

Джерело: landlord.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/kernel-ta-ukrlendfarming-staly-najbilshymy-agroeksporteramy-mynulogo-roku
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати