Ключовим фактором у весняній посівній для аграріїв стане стабільна робота морських портів та розвиток альтернативних шляхів експорту

Ключовим фактором у весняній посівній для аграріїв стане стабільна робота морських портів та розвиток альтернативних шляхів експорту
Фото: з відкритих джерел

У воєнний час логістичні виклики стають питанням національної безпеки, а експорт агропродукції – питанням світової продовольчої безпеки. Українські аграрії для стабільної роботи та планування весняних польових робіт мають мати чітке розуміння про стабільні шляхи експортування агропродукції.

Про це зазначив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький, повідомляє пресслужба відомства.

Продовження дії Зернової угоди на 120 днів практично вирішує проблему фізичного вивезення українського врожаю поточного року, що перевищує внутрішню потребу споживання. Але критично важливим для розвитку агросектору є можливість продовження зернового коридору на рік.

«Якщо весною ми рахували, скільки в залишках є зерна і була загроза того, що воно просто зіпсується, то з пролонгацією зернової угоди ця загроза є мінімальною. Завдяки зерновій ініціативі в осінній період ми вийшли на довоєнні показники експорту – до 7 млн тонн», – зазначив Тарас Висоцький.

Наразі дуже важливо закласти основу для можливості аграріям успішно провести весняні польові роботи. Оскільки озимих посіяли менше, в порівнянні з минулим роком, то весняна посівна кампанія буде важливою і основною.

«Для того, щоб фермери продовжили активно засівати поля, критично важливо, щоб морська логістика працювала. Ми спільно як держава працюємо для майбутніх періодів, щоб забезпечити стабільну діяльність, і це буде основний сигнал для українського агросектору», – наголосив Тарас Висоцький.

Також перший заступник Міністра зазначив, що надзвичайно важливою є втілення ініціативи Президента України Grain from Ukraine, до якої долучилися уже десятки країн.

«Незважаючи на війну, Україна продовжує стабільно виконувати свою продовольчу місію. В країни, які найбільш потребують, буде доставлена українська пшениця, якої у нас достатньо, щоб забезпечити внутрішню потребу та є значні обсяги для експорту. Це суттєвий вклад України в продовольчу безпеку світу», – наголосив він.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/klyuchovym-faktorom-u-vesnyanij-posivnij-dlya-agrariyiv-stane-stabilna-robota-morskyh-portiv-ta-rozvytok-alternatyvnyh-shlyahiv-eksportu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати