Експорт українського зерна через Польщу збільшився вдвічі

Експорт українського зерна через Польщу збільшився вдвічі
Фото: з відкритих джерел

Щомісяця через Польщу перевозиться близько 450 тисяч тонн українського зерна, що на 50% більше, ніж у середині року, заявив міністр інфраструктури Польщі Анджей Адамчик.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters .

“У рамках так званих “шляхів солідарності” наразі через територію Польщі перевозиться близько 452 тис. тонн зерна, що більш ніж на 50% більше, ніж у середині року”, – сказав Адамчик.

За його словами, порівняно з жовтнем минулого року зростання перевезень зерна за аналогічний період 2022 року є більш ніж у 16 разів.

Україна є одним із провідних світових експортерів зерна та олійних культур, і блокада її портів росією після вторгнення москви до країни у лютому змусила шукати альтернативні маршрути.

Після майже шестимісячної блокади три українські порти на Чорному морі були розблоковані з 1 серпня в рамках угоди між москвою та Києвом за посередництва ООН та Туреччини.

Але російська підтримка угоди в останні тижні коливалася настільки, що москва тимчасово вийшла з нього наприкінці жовтня, що викликало питання про довгострокове майбутнє угоди, яка була продовжена на 120 днів у середині листопада.

Зазначимо, у травні Єврокомісія презентувала комплекс заходів, які мають допомогти Україні експортувати 20 млн тонн зерна. План дій щодо створення “Шляхів солідарності” також мав забезпечити Україні можливість імпортувати необхідні товари.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/eksport-ukrayinskogo-zerna-cherez-polshhu-zbilshyvsya-vdvichi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати