Китай більше не є основним покупцем української кукурудзи та ячменю
Минулого сезону, до початку повномасштабної війни, Китай був основним покупцем кукурудзи та ячменю, чого аж ніяк не можна сказати про поточний сезон. Про це розповів незалежний експерт зернового ринку Андрій Друзяка.
«З практично 9 млн тонн українського експорту Китай за час дії зернового коридору імпортував лише 205 тис. тонн кукурудзи та 59 тис. тонн ячменю», – наголосив А. Друзяка.
При цьому експерт додав, що обсяги експорту зерна з України за підсумками жовтня можуть перевищити показники аналогічного періоду 2021 р.
«Ми на сьогодні налагодили переміщення зерна західними кордонами за допомогою автомобільного та залізничного транспорту, що дає можливість експортувати щомісячно 2 млн тонн. Порти Дунаю наразі дають нам рекордний обсяг експортних поставок – 1 млн тонн. «Зерновий коридор» – це 9 млн тонн за трохи більше ніж 3 місяці. В жовтні минулого року було експортовано близько 6,1 млн тонн зернових, а в поточному році, на думку багатьох експертів, з урахуванням всіх шляхів ми зможемо експортувати до 7 млн тонн зерна», – уточнив А.Друзяка.
Загалом, за його даними, станом на 25 жовтня в рамках ініціативи «зерновий коридор» було відвантажено 390 суден із 8,899 млн тонн сільгосппродукції, зокрема пшениці відвантажено більше ніж 2,4 млн тонн, у т.ч. 537 тис. тонн (26,8% від загального обсягу пшениці) у країни, що потребують: Кенію, Сомалі, Ліван, Судан та ін. У Туреччину відвантажено 490 тис. тон пшениці (20,2% от загального обсягу пшениці), маємо на увазі, що значна частина цієї пшениці у вигляді борошна також буде поставлена в країни, що потребують. Шість суден з вантажем пшениці у кількості 190 тис. тонн відправлено в рамках продовольчої допомоги ООН в Йемен, Афганістан та Ефіопію.
Джерело: АПК-Інформ