Мед без бджіл, баранина із пробірки та сухі коктейлі — кращі стартапи, що розробляють нову їжу

Мед без бджіл, баранина із пробірки та сухі коктейлі — кращі стартапи, що розробляють нову їжу
Фото: з відкритих джерел

Понад 50 стартапів, що виготовляють їжу та напої наступного покоління, ввійшли в оновлений рейтинг FoodTech 500 – перший у світі список найбільш інноваційних та піонерських компанії, що створюють нову стійку продовольчу систему.

Крім них у рейтингу – інноватори у сфері сільського господарства, вирощування комах, постачання ресурсів, доставки їжі, взаємодії з покупцями та багато іншого.

NEWFOOD.MEDIA вибрав з цього списку найцікавіші харчові стартапи, які формують майбутнє ринку їжі.

Meati Foods – стартап, заснований колишньою виконавчою директоркою Cargill. Meati Foods доволі гучно заявив про себе на ринку альтернативної їжі. Зокрема, він створив м’ясне філе, яке на 95% складається з міцелію. Під час запуску передзамовлення на “курячі” котлети їх розкупили менш ніж за 24 години. Зараз грибне філе активно просувається на ринок.

Nobell Food – дітище, яке фінансує інвестиційний підрозділ Білла Гейтса. Nobell Foods створює найефективнішу у світі фабрику з глибокої переробки соєвих бобів, “запрограмованих” на виробництво молочного білка – казеїну. 

Umiami – французький стартап, що відтворює волокнисту текстуру нарізаного цільного м’яса, використовуючи рослинні інгредієнти, зокрема горох і сою. Це – перша компанія у світі, яка створює рослинні харчові матриці з довгими вирівняними волокнами та товщиною до 10 см.

Planet A Foods – німецький стартап, який розробив процес бродіння, що перетворює звичайний овес та дріжджі на інгредієнти вищої цінності – пальмову олію та какао. 

MeliBio – американський стартап, який відтворив мед без участі у цьому процесі бджіл. Нещодавно він заручився підтримкою штучного інтелекту, аби зробити продукт ще більш корисним.

Magic Valley – австралійська компанія, що першою у світі взялася виростити культивовану баранину. У своїй технології Magic Valley використовує плюрипотентні стовбурові клітини, інакше їх називають «головними клітинами», які можуть створювати нескінченні копії самих себе.

Havredals – шведська компанія, що створює альтернативну їжу на основі вівса. Виробник запевняє, що клітковина вівса знижує рівень холестерину в крові, а отже і ризик серцево-судинних захворювань. Havredals створює з інгредієнту м’ясо та напої, подібні молоку.

Bruno Cell – італійська компанія, що намагається зробити більш доступним клітинне м’ясо. Компанія сповідує філософію Джордано Бруно, який не вірив у нескінченність Всесвіту та пропагував світ без необхідності вбивати тварин.

Drype – ще один італійський стартап, який прагне до екологічних методів виробництва. Компанія створила сухі алкогольні коктейлі, виробництво яких продукує на 92% менше вуглецю. Сухі коктейлі довго зберігаються, легко транспортуються та перед споживанням міксуються з водою.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/med-bez-bdzhil-baranyna-iz-probirky-ta-suhi-koktejli-krashhi-startapy-shho-rozroblyayut-novu-yizhu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати