МХП стала першою компанією в Україні, яка провела збори акціонерів у електронному форматі
В Україні успішно провели перші збори акціонерів у електронному форматі через авторизовану Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) електронну систему. Цей процес повністю супроводжував Центральний депозитарій.
Про це повідомив Національний депозитарій (НДУ).
Збори провело приватне акціонерне товариство “Шубиноставське”, яке входить в агрохолдинг “МХП” Юрія Косюка. Відповідно до порядку денного акціонери голосували за рішення про надання згоди на вчинення підприємством значних правочинів.
До пандемії в Україні загальні збори акціонерів в Україні проводились лише в очному форматі – власники часток збирались у встановленому місці, де за допомогою бюлетенів голосували за ті чи інші рішення. Але спочатку через карантинні обмеження, а з лютого 2022 року через воєнний стан, цей формат замінили виключно на дистанційний.
Останній передбачає, що власник частки в капіталі компанії отримує на електронну пошту документи, які самостійно роздруковує, заповнює та відправляє до депозитарної установи, а та в свою чергу – до НДУ. Верифікація (підтвердження наявності кворуму, правильності заповнення бюлетенів та встановлення кількості голосів по кожному з питань) займає до 10 днів.
На відміну від дистанційної форми, електронний формат передбачає проведення загальних зборів фактично день в день. Як саме це відбувається ЕП пояснив член Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) Максим Лібанов.
Спершу акціонер авторизується в розробленій НДУ електронній системі “Велетень”. У форматі, який схожий на заповнення декларації держслужбовцями, він віддає свої голоси за ті чи інші рішення та відправляє сформований документ до НДУ. Останній впродовж одного дня формує протокол загальних зборів.
“Це швидший, технологічніший і більш захищений формат проведення загальних зборів ніж дистанційний. Виключається будь-який людський фактор, який лише уповільнював цей процес, адже потребував ручного підрахунку голосів. Тепер все робить електронна система”, – додав Лібанов.
Керівник відділу корпоративного управління МХП Марта Подзізей підкреслила значення цього нововведення для компанії та всього бізнес-співтовариства. За її словами, електронні збори акціонерів відкривають нові горизонти для ефективного управління та забезпечують відкритість під час прийняття стратегічних рішень.
“Це ще один крок у нашому стрімкому розвитку, а також підтвердження зобов’язання до інноваційного підходу у корпоративному управлінні. Ми пишаємося тим, що можемо бути першими у впровадженні таких передових технологій, що сприяють ефективності та прозорості нашої діяльності”, – зауважила вона.
Джерело: Економічна правда