Мікрозелень популярного овочу сприяє зниженню ваги, – дослідження

Мікрозелень популярного овочу сприяє зниженню ваги, – дослідження
Фото: з відкритих джерел

Американські дослідники виявили, що споживання капусти сприяє зниженню ваги та впливає на кишкові бактерії.

Перед тим, як прийти до такого висновку, вчені проводили численні експерименти, вивчаючи вплив капусти на обмеження набору ваги у мишей, яких годували їжею з високим вмістом жиру.

Вчені акцентують, що хрестоцвіті овочі, такі як листова капуста та брокколі, мають безліч корисних властивостей. Особливо вдалим вибором буде споживати молоді овочі та мікрозелень, адже вони містять більший рівень певних поживних речовин, ніж зрілі культури.

«Коли ми розпочинали це дослідження, мало що було відомо про вміст поживних речовин або біологічні ефекти мікрозелені, тому ми подумали, що варто це дослідити», — каже провідний дослідник проекту Томас Ванг, науковий співробітник Служби сільськогосподарських досліджень USDA. 

Вченим стало цікаво, чи відрізняються біологічно активні компоненти мікрозеленої капусти від тих, що містяться в зрілій капусті. І вони виявили, що поживний склад дуже різний. Наприклад, незріла рослина містить приблизно в 5 разів більше глюкозинолатів, які пов’язують з протидією запаленням, зниженням реакції на стрес. 

8 тижнів дослідники годували мишей або дієтою з низьким вмістом жиру (10% жиру), або дієтою з високим вмістом жиру (45%), доповнюючи кількох мікрозеленою капустою або зрілою капустою, тоді як контрольна група листову капусту не споживала. 

У всіх випадках споживання капусти сприяло зниженні ваги і збільшенню різноманітності бактерій у кишковому мікробіомі. Більш вираженим ефект був при споживанні мікрозелені. 

Вчені додають, що залежно від типу рослин мікрозелень може містити вітаміни A, C, E та K, поліфеноли, глюкозинолати та омега-3 жирні кислоти. Крім того, це хороше джерело клітковини та мінералів.

Джерело: newfood.media

Перегляди: 6
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/mikrozelen-populyarnogo-ovochu-spryyaye-znyzhennyu-vagy-doslidzhennya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати