На фоні інвестиційної кризи капітальні інвестиції в окремі агропродовольчі сектори економіки зросли

На фоні інвестиційної кризи капітальні інвестиції в окремі агропродовольчі сектори економіки зросли
Фото: з відкритих джерел

Капітальні інвестиції в агропродовольчі сектори економіки за січень-червень 2021 року склали 28279,3 млн грн, з них у сільське господарство, мисливство та надання пов’язаних із ними послуг ‒ 19084,2 млн грн (67,5 %), лісове господарство та лісозаготівлі ‒ 311,0 млн грн (1,1 %), рибне господарство ‒ 14,3 млн грн і виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів ‒ 8869,8 млн грн (31,4 %), зазначив провідний науковий співробітник відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», к.е.н. Микола Кісіль, коментуючи нещодавно оприлюднені Державною службою статистики України дані щодо обсягів капітальних інвестицій за січень-червень 2021 року.

За його словами, у структурі капітальних інвестицій в економіку вкладення у виробництво агропродовольчої продукції у січні-вересні цього і минулого років незмінно зайняли 14,8 %.

Середня за січень-червень 2016‒2020 років частка капітальних інвестицій, в їх загальних річних обсягах по сільському господарству становить 41,0 %, а харчовій промисловості ‒ 43,1 %. Виходячи з цієї пропорції та з огляду на можливе посилення впливу позитивних чинників, слід очікувати, що загальні обсяги капітальних інвестицій у сільське господарство за січень-грудень 2021 року можуть скласти 47‑52 млрд грн, а в харчову промисловість ‒ 21‑24 млрд грн, спрогнозував Микола Кісіль.

З розрахунку на 1 грн капітальних інвестицій у харчову промисловість за січень‒червень 2021 року припало 2,19 грн у харчову промисловість, що на 0,45 грн більше, ніж торік.

Інвестиції в агропродовольчі сектори економіки здійснюються в умовах цінових змін. У січні-червні 2021 року теж мала місце відносно висока інфляція цін на інвестиційні товари, рівень якої в аграрній сфері склав 14,2 %, а харчовій промисловості ‒ 9,2 %, зазначив науковець

Інвестиційна діяльність у виробництві продукції сільського господарства і харчової промисловості в 2020 році і у січні-червні цього року поки що перебувала у кризовому стані. За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, якщо загальні обсяги капітальних інвестицій в агропродовольчі сектори економіки за січень-червень 2021 року прийняти за 100 %, то їх відповідні показники за минулі роки, перераховані з метою досягнення співставності у ціни цього року, такі: 2016 рік ‒ 109,7 %, 2017 рік ‒ 135,0 %, 2018 рік ‒ 145,4 %, 2019 рік ‒ 156,0 %, 2020 рік ‒ 100,4 %. Тобто, загальний показник капітальних інвестицій по агропродовольчих секторах економіки у січні-червні 2016‒2021 років найменші значення має в 2021 році, зауважив Микола Кісіль.

Разом з тим, по окремих агропродовольчих секторах економіки досягнуто позитивних змін в інвестиційній діяльності, поінформував він. Капітальні інвестиції у сільське господарство у січні-червні цього року порівняно з відповідним періодом минулого року зросли на 17,9 %, а в лісове господарство ‒ на 271,4 %.

Підвищення рівня інвестиційної привабливості сільського господарства зумовлено переважно розпочатим зростанням цін на сільськогосподарську продукцію, вважає науковець.

У рибному господарстві та харчовій промисловості, де індекси капітальних інвестицій у січні-червні до такого ж періоду минулого року становили відповідно 80,1 % і 89,0 %, інвестиційна криза поки що поглиблювалася.

Проте вже у короткостроковій перспективі слід очікувати на досягнення нижньої точки інвестиційної кризи у харчовій промисловості, підвищення рівня її інвестиційної привабливості та активізації інвестиційних процесів у сільському господарстві й харчовій промисловості, спрогнозував Микола Кісіль.

На його думку, цьому сприятимуть очікуване зростання цін на продукцію сільського господарства і продовольства на світовому і внутрішньому ринках, посилення інвестиційної привабливості харчової промисловості, повернення інвесторів до реалізації відкладених на час кризи інвестиційних проектів, покращення безпекових умов й інші чинники.

Посилення заходів щодо активізації інвестиційних процесів у агропродовольчих секторах сприятиме розвитку усієї економіки держави, підсумував Микола Кісіль.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-foni-investyczijnoyi-kryzy-kapitalni-investycziyi-v-okremi-agroprodovolchi-sektory-ekonomiky-zrosly
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  18 Липня

  Реформа рибного господарства та розвиток аквакультури: курс на євроінтеграцію і цифровізацію

  Технології харчування: як новітні розробки та інновації в їжі змінюють наш раціон

  Українське та чеське міністерства аграрної політики домовились про створення платформи для галузевої співпраці

  Ціна закупівлі на тендері в Єгипті знову знизилися завдяки дешевим пропозиціям російської пшениці

  «Нібулон» готовий будувати військові кораблі

  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві напрацює пільгові програми підтримки аграріїв з прифронтових та деокупованих територій

  Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

  Мінагрополітики працює над адаптацією агросектору до змін клімату

  Сокоморсовий завод на Вінниччині продали на аукціоні за 166 тис. грн

  Через спеку прогноз виробництва кукурудзи в Україні знижено до 24 млн т

  БІЛЬШЕ НОВИН