На Херсонщині замість кукурудзи з пшеницею вже висаджують мигдаль і ананаси

На Херсонщині замість кукурудзи з пшеницею вже висаджують мигдаль і ананаси

Про це пише propozitsiya.com.

Найпосушливіше за останні 150 років літо 2020 року довело доцільність адаптації на півдні України зізіфуса, мигдалю, гранатів, бананів, інжиру та різноманітних цитрусових.

«Клімат в Україні змінюється ще швидше, аніж відбувається глобальне потепління у світі, — розповіла начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко. — Якщо середньосвітове підвищення температури сьогодні становить 1,1°C, то в Україні цей показник майже 1,5°C, а за останнє десятиліття температура повітря у нашій країні взагалі піднялася на 2°C».

На даний час погода в цілому по Україні аналогічна клімату півдня України 60-80-х років, а ось жителі причорноморських регіонів країни відзначають небувало спекотні дні влітку, доволі теплі взимку.

У Херсонській, Миколаївській та Одеській областях збільшилася кількість сонячних днів та суттєво скоротилося число опадів.

Субтропічний клімат Херсонської області дозволяє фермерам збирати по два-три врожаї таких традиційних культур, як цибуля, морква, картопля, кавуни, дині та капуста, а також замислюватися над вирощуванням більш дорогої екзотики, яка з початку 2000-х років відмінно приживається у цій кліматичній зоні.

Аграрії відзначили, що врожайність овочів та фруктів на півдні України підвищилася на 15-20% через раннє дозрівання: відтепер огірки, помідори, салат та часник можна садити та збирати раніше.

«На моїй присадибній ділянці ростуть навіть ананаси, — з гордістю розповідає херсонець Роман Гненій. — На дачі висадив саджанці мандаринів, апельсинів та лимонів, сусіди зацікавились і просять поділитися досвідом. Урожай з одного дерева досягає 20-30 кілограмів солодких плодів, усі дерева добре переносять останні зими, бо температура повітря навіть уночі рідко опускається нижче 3-5°C морозу. А ось проблема з поливом із кожним роком набирає актуальності, вода дорожчає, та й облаштування якісного крапельного зрошення — справа клопітка й недешева».

Під час недавньої V Міжнародної конференції з бобових культур «Ера після COVID-19» у Києві група вчених констатувала, що при збільшенні температури на 2-4°C буде недоцільно вирощувати пшеницю в Індії, а кукурудзу — в Сполучених Штатах.
Згідно з висновком експертів, до 2050 року в світі можуть зникнути до половини рослин, які через підвищення температури не встигають пристосуватися до нових кліматичних умов.

Проте українських фермерів та аграріїв цим не залякати: адже вони отримають шанс не лише збирати по декілька врожаїв упродовж усього року, а й порадувати себе та покупців екзотичною смакотою, про яку раніше можна було лише мріяти.

 

Перегляди: 19
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-hersonshchyni-zamist-kukurudzy-z-pshenyceyu-vzhe-vysadzhuyut-mygdal-i-ananasy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати