Дощі затримують посівну в Україні та можуть вплинути на врожай

Дощі затримують посівну в Україні та можуть вплинути на врожай
Фото: з відкритих джерел

Зливи майже в усіх регіонах України затримали весняну сівбу 2024 року приблизно на 20% порівняно з 2023 роком і потенційно можуть вплинути на врожай, заявив у вівторок міністр сільського господарства Микола Сольський, повідомляє Рейтерс.

«Відставання, порівняно з 2023 роком, становить 20%. Має вже йти сівба кукурудзи, але її немає, і це недобре. Ми, звісно, все посіємо, але питання у тому, в які терміни», — сказав журналістам Сольський.

Він не назвав точних цифр, проте його міністерство заявило у п’ятницю, що українські фермери наразі засіяли понад 2 мільйони гектарів ярих культур, у тому числі 748 700 гектарів кукурудзи.

Міністерство не надало даних для порівняння з минулим роком.

У березні в міністерстві заявили, що площі посіву кукурудзи у 2024 році, ймовірно, скоротяться на 4,5% до 3,863 млн га з 4,043 млн га у 2023 році.

У прогнозі також йдеться про те, що врожай зерна в Україні, ймовірно, впаде приблизно до 52 мільйонів тонн цього року з 58 мільйонів тонн у 2023 році, в основному через очікуване зменшення посівних площ.

Прогноз урожаю міністерства показує, що цього року країна може зібрати 27 мільйонів тонн кукурудзи, 19 мільйонів тонн пшениці та 5 мільйонів тонн ячменю.

Урожай зернових в Україні в 2023 році склав близько 60 млн. тонн, у тому числі 22,2 млн. тонн пшениці, 30,5 млн. тонн кукурудзи та 5,7 млн. тонн ячменю.

Джерело: УкрАгроКонсалт

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/doshhi-zatrymuyut-posivnu-v-ukrayini-ta-mozhut-vplynuty-na-vrozhaj
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати