Шоколадна криза скасовується: вартість какао-бобів різко впала

Шоколадна криза скасовується: вартість какао-бобів різко впала
Фото: з відкритих джерел

Після рекордних цін на сировину для шоколаду вартість какао-бобів різко впала – тепер вони торгуються на 40% нижче за свій історичний максимум. Якщо така тенденція збережеться, різкого подорожчання шоколаду українцям вдасться уникнути.

Як повідомляє Bloomberg, 3 травня котирування на какао на ф’ючерсних майданчиках за тиждень впали майже на 28% і досягли $6990 за тонну. Таке падіння цін стало найбільшим із 1959 року.

Це також приблизно на 40% нижче за історичний рекорд, який було встановлено на рівні майже $12 тис. за тонну бобів. Якщо котирування залишаться такими, вартість шоколаду в Україні може не зрости так суттєво, як могла.

Графіки вартості ф'ючерсів та волатильності цін на какао-боби

Такий відкат – різкий поворот цін на какао, яке вже стало дорожчим за мідь. Раніше вартість злетіла через дефіцит, який спостерігається на ринку вже три роки поспіль. Головна його причина – погана врожайність у Західній Африці, яка є основним регіоном, де вирощують какао-боби.

“Важливо наголосити, що недавній спад цін на какао є перш за все результатом торгових маневрів, а не зміни фундаментальних показників ринку”, – так прокоментували те, що відбувається на ринку, аналітики BMI Fitch Solutions.

Подальший тиск на ціни може чинити дощ, який нещодавно випав у Західній Африці, що може підвищити показники майбутнього врожаю. Однак у Maxar Technologies стверджують, що лише покращення метеоумов буде недостатньо. Наприклад, у Кот-д’Івуарі та Гані вже підняли зарплати фермерів, що може спонукати їх збільшити площі посадок шоколадних дерев.

Раніше оглядач аграрного та харчового ринку Лариса Гук пояснювала, що через зростання світових цін українські виробники шоколаду вже зменшили розмір стандартної плитки зі 100 грамів до 80 грамів. “Є прогноз, що влітку ціна за плитку шоколаду (а вона зараз уже не 100, а, наприклад, 80 грамів) може зрости з 35 до 50 грн, а до кінця року – і всі 70 грн”, – розповіла експертка.

Джерело: obozrevatel.com

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/shokoladna-kryza-skasovuyetsya-vartist-kakao-bobiv-rizko-vpala
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати