На Львівщині місцеві жителі подали в суд на свиноферму

На Львівщині місцеві жителі подали в суд на свиноферму
Фото: з відкритих джерел

Свиноферма у селі Гряда під Львовом отруює людей та довкілля. На Львівщині жителі с. Гряда вимагають закрити місцеву свиноферму, яка отруює довкілля та робить неможливим проживання в околицях ферми.

Ще на початку 2019 р. місцеві жителі виявили поблизу свиноферми витоки фекалій (майже 15 га), адже чимале поголів’я свиноферми продукує значну кількість гною, а місця зберігання гноївки недостатньо.

«Ночами трактори залишають річки фекалій на землях сільської ради довкола свиноферми, що робить життя людей у селах в радіусі 10 км від ферми нестерпним, особливо в літню теплу погоду», — розповіла керівниця юридичного відділу МБО Ольга Мелень-Забрамна.
Зі слів юристки, аналізи ґрунту на місці розливу гноївки показали наявність яєць токсокар та аскарид. Заміри повітря на межі санітарно-захисної зони свиноферми показали перевищення по вмісту аміаку, діоксиду азоту, сірководню.

«На фермі лукавлять щодо чисельності свиней, і всі дозвільні документи містять різні цифри: і 8900 голів, і 12 тис. свиней на рік, і 11 551 голів одночасного утримання. Такі «неточності» зручні для свиноферми, адже не дають можливості розрахувати реальні обсяги утворення гною, викидів, водоспоживання», — зауважила вона.

Жителі вже не мають надії на контролюючі органи, адже штрафи екологічної інспекції власників свиноферми не лякають, а Держпродспоживслужба не бачить порушень в роботі свиноферми. Два роки тому голова ЛОДА створив комісію для вирішення конфлікту та скарг жителів с.Гряда, проте видимого результату робота комісії не дала.

Джерело: agrotrend.com.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-lvivshhyni-misczevi-zhyteli-podaly-v-sud-na-svynofermu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
1
Нічого сказати

  18 Липня

  Реформа рибного господарства та розвиток аквакультури: курс на євроінтеграцію і цифровізацію

  Технології харчування: як новітні розробки та інновації в їжі змінюють наш раціон

  Українське та чеське міністерства аграрної політики домовились про створення платформи для галузевої співпраці

  Ціна закупівлі на тендері в Єгипті знову знизилися завдяки дешевим пропозиціям російської пшениці

  «Нібулон» готовий будувати військові кораблі

  Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві напрацює пільгові програми підтримки аграріїв з прифронтових та деокупованих територій

  Верховна Рада підвищила акцизи на пальне

  Мінагрополітики працює над адаптацією агросектору до змін клімату

  Сокоморсовий завод на Вінниччині продали на аукціоні за 166 тис. грн

  Через спеку прогноз виробництва кукурудзи в Україні знижено до 24 млн т

  БІЛЬШЕ НОВИН