На Львівщині сільгосппідприємства вперше за 5 років наростили поголів’я ВРХ

На Львівщині сільгосппідприємства вперше за 5 років наростили поголів’я ВРХ
Фото: з відкритих джерел

У 2022 році обсяги виробництва продукції тваринництва в комерційному секторі Львівської області зросли на 3-10%, як порівняти з попереднім роком.

Про це повідомили в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації з посиланням на дані Держстату.

Зокрема, сільгосппідприємства Львівщини торік наростили обсяги виробництва і реалізації м’яса живою вагою на 3,3% проти 2021 року; молока – на 5,1%; яєць – на 10,4%.

При цьому зросло поголів’я сільськогосподарських тварин:

– ВРХ – на 3,5%, в тому числі корів – на 6,1%;

– свиней – на 15,3%;

– овець і кіз – на 15%;

– птиці всіх видів – на 1,6%.

Промисловий сектор тваринництва області за показниками 2022 року посідає друге місце серед регіонів України за кількістю поголів’я свиней (360,4 тис. голів), п’яте місце – за кількістю поголів’я птиці всіх видів (5,8 млн голів) та п’яте місце – за обсягами виробництва і реалізації м’яса живою вагою (133,4 тис. тонн).

«Вперше за останні п’ять років ми фіксуємо зростання за всіма головними показниками, – наголосила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Тетяна Гетьман. – Перебої з електрикою, дефіцит кадрів, подорожчання логістики й інших ресурсів – усі ці виклики не зупинили розвиток галузі. А поголів’я ВРХ після щорічного скорочення у 2022 році навіть відновило позитивний тренд».

Такі зміни серед іншого стали можливими і завдяки ефективним програмам фінансової підтримки на державному, обласному рівнях, а також грантовим програмами підтримки від проєктів міжнародної та технічної допомоги, додала вона.

Джерело: AgroTimes

Перегляди: 4
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-lvivshhyni-silgosppidpryyemstva-vpershe-za-5-rokiv-narostyly-pogolivya-vrh
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати