На Миколаївщині випікають унікальний хліб з амаранту

На Миколаївщині випікають унікальний хліб з амаранту
Фото: з відкритих джерел

Війна внесла свої корективи і у роботу виробників амарантового хліба ТМ «GRAND amaranth», що на Миколаївщині. Головною проблемою для них стала наявність борошна для випікання. Довго міркували, вагались, експериментували та прийняли рішення щодо розширення лінійки безглютенового цільнозернового борошна. Також готують нову лінійку хліба, щоб кожен зміг знайти «свій» за смаком та вимогами.

Про це AgroPortal.ua розповіла засновниця компанії GRAND amaranth Катерина Рахманова. Вона зазначає, що з амарантом познайомилась випадково, ще в 2016 році, та почала його вивчати.

«Дуже захопилась цілющими властивостями амаранту, адже це унікальна рослина. Всі її частини є їстівними. Було велике бажання створити унікальний корисний продукт, а саме хліб, адже справжнього амарантового хліба, який складався би зі 100% амарантового борошна, не було, і зараз в Україні не існує. А хліб із додаванням 5-10% не є амарантовим, як це зазначають окремі виробники», — розповідає Катерина Рахманова.

Виробникам вдалося виготовити хліб виключно з амарантового борошна. Принципово для них було створити продукт без глютену, лактози, цукру, дріжджів, крохмалю та інших шкідливих складових. Йшли до цього майже три роки, вивчали, аналізували, три роки щоденних експериментів. Великим досягненням стало виробництво веганського амарантового хлібу на заквасці.

Найбільшою проблемою після початку війни стала наявність амарантового борошна: запаси закінчилися, а замовити нову партію не вдалось, оскільки переробник зупинив свою роботу. Підприємство шукало нового постачальника, було досліджено і випробувано десятки зразків, але те, що відповідало б вимогам виробництва, так і не знайшли. Тож у «GRAND amaranth» прийняли рішення самостійно переробляти насіння амаранту на борошно. Таким чином у компанії з’явився новенький device на виробництві — млин.
За словами власниці бренду, сировину, безпосередньо сам амарант, вони закуповують у Асоціації амаранту України. До інших складових ретельно підходять і наразі мають постійних перевірених постачальників. Попри те, що ціни виросли десь більше, десь менше, виробництво не зупиняють. Інколи доводиться поступитися за рахунок маржинальності.
«Асортимент постійно розширюємо, не стоїмо на місці. По хлібу маємо зараз 6 позицій, ще дві новинки скоро стануть доступними. Також є булочки звичайні амарантові, булочки для бургерів, корисні смаколики, снеки, десерти, бісквіти, борошно та суміші для випічки хліба та піци в домашніх умовах», — розповідає Катерина Рахманова.

Продукція ТМ «GRAND amaranth» представлена майже в усіх великих містах країни — здебільшого у магазинах здорового харчування та деяких мережах супермаркетів.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/na-mykolayivshhyni-vypikayut-unikalnyj-hlib-z-amarantu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
1