У 2022-му році інвестиції у харчові та аграрні технології скоротилися вдвічі

У 2022-му році інвестиції у харчові та аграрні технології скоротилися вдвічі
Фото: з відкритих джерел

Венчурні інвестиції в аграрні та харчові технологічні стартапи упродовж 2022 року різко скоротилися. На це повпливало зростання відсоткових ставок, капітальних витрат та виникнення питань щодо бізнес-моделей окремих проєктів галузі.

Про це пише видання Financial Times.

За попереднім дослідженням групи корпоративних даних PitchBook, у 2022 році технологічні компанії аграрного та харчового секторів залучили не повних 30 мільярдів доларів фінансування, що на 44% менше, ніж роком раніше. Аналітики зазначають, що це підвищує ймовірність консолідації галузі та збільшення кількості поглинань у 2023 році.

Цьогорічний спад інвестицій передує більш ніж дворазовому зростанню вливань коштів у галузь у 2021 році, оскільки тоді такі стартапи активно залучали капітал на тлі активної хвилі “зелених” бізнес-проєктів. Минулого року “бум” агротеху та харчових стартапів трапився унаслідок усвідомленості світових інвесторів та підприємців щодо впливу сільського господарства і виробництва м’яса на навколишнє середовище, а також побоювань стосовно продовольчої безпеки.

Так, минулого року венчурні інвестори активно підтримували широкий спектр стартапів, які займаються розробкою біологічних добрив, вертикальних ферм, сільськогосподарської робототехніки, а також альтернативних білків, зокрема рослинного та лабораторно вирощеного м’яса.

Різке скорочення фінансування сектору пов’язане з тим, що багато стартапів зіткнулися зі зростанням витрат на оплату праці, енергетику та інші ресурси. Чимало проєктів галузі були змушені переглянути власні бізнес-моделі, тоді як інші, зокрема Beyond Meat та Oatly, скоротили капітальні витрати й робочі місця.

Як зазначають у PitchBook, деякі компанії, що займаються вертикальними фермами, були змушені зачинитися унаслідок різкого зростання цін на енергію. При підвищенні загальних витрат на 15 – 25% на тлі інфляції, деяким підприємствам на ранніх стадіях нині доводиться боротися за виживання.

Проте, попри скорочення фінансування за результатами 2022 року, інвестиції у харчові стартапи та агротех все ще були на 20% вищими, ніж у пандемійному 2020-у. Аналітики прогнозують, що інтерес до харчових та аграрних технологій у довготерміновій перспективі лише зростатиме.

Зокрема, партнер McKinsey Том Бреннан зауважує, що інвестиції венчурного капіталу у продукти та аграрні технології вже зросли у близько 20 разів впродовж останнього десятиліття.

Джерело: landlord.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/u-2022-mu-roczi-investycziyi-u-harchovi-ta-agrarni-tehnologiyi-skorotylysya-vdvichi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН