Tempo950x100

Tempo300x100

Наміри влади рф заборонити експорт зерна призведуть до зростання світових цін

Наміри влади рф заборонити експорт зерна призведуть до зростання світових цін
Фото: з відкритих джерел

Влада рф заговорила про можливу заборону експорту зерна, якщо його запаси в країні зменшаться до критичного рівня 10 млн т, що дозволить задовольнити внутрішні потреби протягом 1,5 місяця. Але експерти вважають, що скорочення запасів до такого низького рівня малоймовірне, тому їх дивують наміри уряду рф запровадити заборону на експорт зерна, – повідомляє видання Forbes.

Генеральний директор Інституту кон’юнктури аграрного ринку (ІКАР) Д. Рилько повідомив, що зараз в країні діє квота на експорт зерна, і навіть коли експортери її вичерпають – залишки зерна будуть значно більшими, ніж 10 млн т. Крім того, наразі експортери намагаються реалізувати якнайбільше зерна, щоб підтримати внутрішні ціни в країні.

Генеральний директор аналітичного центру «ПроЗерно» В. Петриченко вважає, що погана погода та обмеження виконання контрактів і так стримують експорт, тому потреби у запровадженні додаткової заборони немає.

Станом на 1 вересня запаси зерна у сільгосппідприємств складали 39,924 млн т. Урожай зерна в чистій вазі прогнозувався на рівні 140 млн т, з яких частка пшениці – 93 млн т, що дещо поступається рекордним торішнім показникам. Тому експорт зерна з рф в поточному сезоні Мінсільгосп оцінює у 65 млн т.

Учасники ринку і раніше очікували, що влада рф може заборонити експорт зерна з країни з метою підвищення світових цін на продовольство, оскільки експорт пшениці з рф у поточному сезоні складає 25%, тому будь-які обмеження призведуть до різкого стрибка котирувань, як це сталося на початку повномасштабного вторгнення в Україну. З кожної тони пшениці рф отримує до 30% ціни у вигляді експортного мита, тому влада країни зацікавлена у зростанні світових котирувань.

У бюджеті рф на 2024 рік видатки на військових збільшені до 30%, тому будь-які додаткові надходження направлятимуться на виготовлення зброї та продовження агресії проти України.

Джерело: graintrade.com.ua

Перегляди: 49
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/namiry-vlady-rf-zaboronyty-eksport-zerna-pryzvedut-do-zrostannya-svitovyh-czin
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати