Новим законом припиняється автоматична пролонгація договорів оренди земель с/г призначення

Новим законом припиняється автоматична пролонгація договорів оренди земель с/г призначення
Фото: з відкритих джерел

19 листопада 2022 року набрав чинності Закон України №2698 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель».

Одним із нововведень є те, що з цього моменту припиняє діяти норма Перехідних положень Земельного кодексу України щодо автоматичної пролонгації всіх договорів оренди земель сільськогосподарського призначення, які закінчилися у період воєнного стану. 

«Автоматично пролонгованими на один рік (з дати закінчення строку дії договору) залишаються договори оренди земель сільськогосподарського призначення усіх форм власності, які закінчилися в період дії воєнного стану (тобто з 24 лютого 2022 року) та до 18 листопада 2022 року (включно). Але якщо врахувати, що Закон який передбачав таку автопролонгацію, набрав чинності 7 квітня 2022 року, то спірними залишається питання чи вважаються автоматично пролонгованими договори оренди, які закінчилися з 24 лютого по 6 квітня 2022 року, якщо закон зворотньої дії у часі не має», – зазначає юридичний радник ВАР з земельних питань Вікторія Кіпріянова. 

На всі договори оренди, у яких строк оренди закінчується з 19 листопада 2022 року більше не поширюється норма про їх автопролонгацію на один рік, отже їх припинення відбувається в загальному порядку. 

При цьому в орендаря є переважне право на укладення договору на новий строк у випадку, якщо він не пізніше ніж за місяць (якщо інший строк не встановлено самим договором) направить лист-повідомлення про бажання поновити договорів та проект додаткової угоди/договору оренди. Відповідно до останньої практики Верховного Суду, якщо орендар не направив відповідні пропозиції, то вважається що він від свого права відмовився. 

Аграріям, які ще не пропустили строк, якщо договір оренди закінчується в найближчі місяці, то варто поновити договір за взаємною згодою через підписання додаткової угоди/нового договору або направити відповідне повідомлення (якщо орендодавець не бажає підписувати угоду або відсутній зв’язок з орендодавцем). Повідомлення направляти на адресу, яка вказана в договорі оренди або у наявній копії паспорта з місцем реєстрації.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/novym-zakonom-prypynyayetsya-avtomatychna-prolongacziya-dogovoriv-orendy-zemel-s-g-pryznachennya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати