Обезземелення українців: власників паїв обкладуть новими податками

Обезземелення українців: власників паїв обкладуть новими податками
Фото: з відкритих джерел

Депутати 30 листопада ухвалили у другому читанні законопроект № 5600, який серед іншого передбачає нові податкові зобов’язання для власників земельних паїв.

Зокрема, закон запроваджує нову систему оподаткування сільгоспвиробників. Для них запроваджується “мінімальне податкове зобов’язання” (МЗП) – це сума податків, яку кожен власник сільськогосподарської землі має за умовчанням сплачувати до бюджету (ця сума становить близько 5% вартості землі на рік). Тобто, якщо сума всіх податків (податку на землю, податку на прибуток, єдиного податку тощо), що сплачуються сільгоспвиробником, буде меншою за МЗП, то йому доведеться доплатити різницю.

Читайте також: Знижки для Кюсюка: депутати протягнули правку до скандального податкового законопроекту № 5600

Інша норма стосується оподаткування овочів, вирощених на земельній ділянці. Новим законом депутати зобов’язали сплачувати податок на доходи фізосіб (18%) у разі, якщо отриманий від продажу продуктів дохід перевищить 12 мінімальних зарплат. У 2021 році це 72 тис. грн., у 2022 році – 78 тис. грн.

Уряд розраховує зібрати із селян, які обробляють свої паї чи здають їх в оренду, понад 10 мільярдів гривень.

За сільськогосподарські земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, власники платитимуть щонайменше мінімальну суму податку, приблизно 1,5 тис. грн. з 1 га.

Нагадаємо, норми законопроєкту № 5600 пропонують низку змін до Податкового кодексу України, в частині оподаткування доходів від оренди земельних ділянок, реалізації власно вирощеної с/г продукції, які, як стверджують автори законопроекту, сприятимуть детінізації галузі сільськогосподарського виробництва.

Джерело: Дзеркало тижня

Перегляди: 3
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/obezzemelennya-ukrayincziv-vlasnykiv-payiv-obkladut-novymy-podatkamy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати