Очікується дефіцит: ціни на сало в Україні б’ють рекорди, але будуть ще вищими

Очікується дефіцит: ціни на сало в Україні б’ють рекорди, але будуть ще вищими
Фото: з відкритих джерел

Ціни на сало в Україні побили всі рекорди і воно тепер дорожче за відбірну свинину. Фермери кажуть, що тримати свиней невигідно та важко, а самих господарств у країні не так і багато. Плюс до всього злетіли ціни на корми. Шматки для тушкування наразі можна купити за 80 грн, обрізки сальні – за 20 грн, а найдорожче сало “генеральське” – 350 грн/кг. Через пів року ціни будуть ще вищими.

За сальну “серединку” у м’ясному павільйоні на київському базарі просять до 170 грн. Тримати свиней стало зовсім невигідно через великі витрати та величезну кількість роботи, пише Обозреватель.

Зазначається, що дефіцит сала виник перш за все тому, що всі господарства в Україні перейшли на так звані м’ясні породи свиней. Вони мали більший попит і вирощувати їх простіше.

За 1 кг живої ваги м’ясокомбінати наразі дають 48 грн. Причому м’ясо в Україні набагато дешевше за сало. До речі, до 10% сала, яке вживають українці, – імпорт.

Фахівці кажуть, що зниження ціни не буде. Крім того, дефіцит свинини може виникнути у всьому світі, а в Європі через зростання цін на корми вже скорочується поголів’я. Цікаво, що в нашій країні і корми і робоча сила дешевші, але собівартість свинини вища.

Як пояснив виконавчий директор Асоціації “М’ясної галузі” Микола Бабенко, якщо брати стандартну систему вирощування, свині до 110 кг в Україні виростають приблизно за 6 місяців (в кращому разі), у світі – за 5. “Йде фальсифікація з преміксами, різними добавками. Продаються фуфломіцини (препарати, які не мають доведеної ефективності. – Ред.), і це масова проблема”, – додав Бабенко.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ochikuyetsya-deficzyt-cziny-na-salo-v-ukrayini-byut-rekordy-ale-budut-shhe-vyshhymy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
2
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН